HKm Zvolen - HC Košice 0:5

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 4. kolo: HKm Zvolen - HC Košice 0:5 (0:1, 0:4, 0:0)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 4. kolo:

HKm Zvolen - HC Košice 0:5 (0:1, 0:4, 0:0)
Góly: 2. Kristián (Vantroba), 21. Kroták (Škovira), 31. Špilár (Škovira, Vantroba), 32. M. Ihnačák (Sabol), 40. Špilár (Kledrowetz, Škovira)
Zmeny: 41. Ševela namiesto Križana (Zvolen), vylúčení: 8:5, 18. Jánoš, 39. Klepáč - 44. Nádašdi všetci 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Chromčík, Meszáros, 2420 divákov

Zvolen: Križan - Štork, Klepáč, Pukalovič, Čech, M. Mráz, Škuta, Kowalczyk, Augusta - Török, Kořínek, Jánoš - Kolník, Weissman, Igor Majeský - Cibuľa, Jurík, Paciga - Kavulič, Saglo, Lipták
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Ščibran - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, Horňák - Kristián, Holečko, Gajdoš

Rýchle góly Košíc v úvode prvých dvoch tretín poznačili priebeh zápasu. Zvolen nedokázal odpovedať celú prvú dvadsaťminútovku na gól Kristiána a v druhom dejstve na presný zásah Krotáka. Naopak, v polovici stretnutia inkasovali domáci v priebehu necelej minúty po hrubých chybách obrany ďalšie dva góly, ktoré vniesli do zvolenských radov nervozitu. Domáci hokejisti začali faulovať, za čo ich potrestal piatym gólom Špilár. V záverečnej tretine sa snažil vicemajster aspoň skorigovať výsledok duelu, ale čestného gólu sa napokon diváci nedočkali.

Hlasy trénerov:

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Nie som spokojný s výsledkom a ani s predvedenou hrou. Chcem sa ospravedlniť fanúšikom, mrzí ma, že sme sa im neodvďačili ani jediným gólom. Kalich horkosti si musíme vypiť do dna a tento zápas rozanalyzovať. Bolo to dnes pre nás kruté po všetkých stránkach, na nulu som so Zvolenom doma ešte neprehral."

Róbert Spišák (asistent trénera Košíc): "Z našej strany to bol kvalitný hokej, hrali sme disciplinovane s dobre organizovanou obranou v strednom pásme. V tretej tretine sme už kontrolovali hru. Bol to náš najlepší zápas v tejto sezóne. Spokojný som najmä s disciplinovanou hrou všetkých hráčov."