HC Košice - ŠKP MsHK Žilina 3:2

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 5. kolo: HC Košice - ŠKP MsHK Žilina 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 5. kolo:

HC Košice - ŠKP MsHK Žilina 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Góly: 35. Kmiť (Kováč), 44. Drotár (Nádašdi), 56. Drotár (Ihnačák) - 8. Mucha (Rehák), 17. Rehák (Mucha)
Zmeny: od 31. Košice bez 4. útoku, vylúčení: 1 - 4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Kajan, Orolín, 2000 divákov

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Ščibran - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, Kováč - Kristián, Holečko, Gajdoš
Žilina: Vojtek - Kusovský, Škorvánek, Kramný, Pozník, Dostál, Procházka - Mucha, Beran, Rehák - Kazda, Húževka, Čacho - Lažo, Krejčí, Polanský - Šafarik, Gálik, Kompiš

Od začiatku stretnutia sa hralo zväčša na žilinskú bránu, no v prvej tretine padali góly iba do bránky Košíc. V 8. min po spolupráci s Rehákom dostal hostí do vedenia Mucha. Nasledovali príležitosti domácich a v 17. min druhý gól Žiliny, keď tentoraz prihrával Mucha a strieľal Rehák. V druhej tretine Košičania ešte viac zvýšili obrátky, brankár Vojtek bol však pre nich až do 36. min neprekonateľnou prekážkou. Stroskotal na ňom Sabol, Ihnačák aj Vorobel. Až Kmiť po prihrávke Kováča spoza bránky načal žilinského gólmana. Posledná dvadsaťminútovka patrila jednoznačne hostiteľom, ktorí z drvivého tlaku vyťažili dva góly. O oba sa postaral Drotár, keď najskôr v 44. min vyrovnal a v 56. min vo vzduchu puk doklepol za Vojtekov chrbát.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Chcel by som poďakovať hráčom, že ani za stavu 0:2 sa nezložili. Začali sme hrať na štyri útoky, ale slabo sme korčuľovali, nehrali sme do tela, Žilina nás dvakrát prečíslila a dala dva góly. Ďalšia fáza zápasu však bola iná. Chlapci začali viac korčuľovať, pritvrdili a mali sme aj množstvo šancí. Za to čo sme ukázali v druhej a tretej tretine sme si zaslúžili vyhrať, hoci Žilina hrala veľmi dobre."
Vincent Lukáč (tréner Žiliny): "Som smutný, že sme nedotiahli do konca veľmi dobre rozbehnutý zápas. Niektorým hráčom sa musím poďakovať za výkon, no prejavili sa aj katastrofálne chyby a niektorí si musia spytovať svedomie. Košičania sa dostali v druhej polovici stretnutia do tlaku, ale góly dali šťastné. Keď trikrát so súpermi ako Zvolen, Slovan a Košice prehráte o gól musíte byť smutní