Skalica - Košice 2:1

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 7. kolo: HK 36 Skalica - HC Košice 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 7. kolo:

HK 36 Skalica - HC Košice 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 32. Jarolín, 59. M. Ružička (R. Hartmann) - 47. Špilár (Škovira, Kroták)
Zmeny: od 31. Jarolín za Kocáka (Skalica), vylúčení: 4:3, navyše M. Ivičič (Skalica) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Civáň, Mášik, 2900 divákov

Skalica: Lipovský - Flamík, M. Ivičič, Fabián, Mosnár, Bukna, Komárek - T. Višňovský, Rampáček, J. Jurík - Hujsa, M. Ružička, R. Hartmann - Kocák, Komínek, Čársky

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Ščibran - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kristián, Kmiť, K. Kováč

Košičania prišli na Záhorie so zabezpečenou obranou. Skalica v domácom prostredí svojou typickou útočnou kombinačnou hrou našla recept na dosiaľ neporazeného brankára Šimonoviča. Zaplnené skalické tribúny videli pekný hokej dobrej úrovne, keď najmä domáci dokázali často urobiť prievan pred košickou bránou. Šance Ružičku, Hartmanna, Juríka a Mosnára však zostali nepremenené. Až v 31. minúte vystriedal najlepší juniorský extraligový strelec sezóny 2001/2002 René Jarolín zraneného talentovaného útočníka Petra Kocáka a držiteľ ceny Dušana Pašeka potvrdil renomé strelca, keď po samostatnej akcii v 32. minúte zaistil Skalici vedenie. V 47. minúte vyrovnal počas presilovej hry Špilár na 1:1 a Košičania po tomto góle viac otvorili hru a vysúvali sa dopredu. Obetavosť a dravosť bola doménou oboch mužstiev. Rýchly pohyb na ľade a akcie so striedaním kontier sa museli divákom páčiť, korektná hra na oboch stranách vygradovala v 59. minúte, keď sa napriahol čiperný M. Ružička a spečatil na konečných 2:1. Radosť skalického publika z troch bodov je pozvánkou na ďalší duel na domácom ľade proti Žilinčanom. V skalickej bráne podržal mužstvo Miro Lipovský a symbolicky ďalší hráč do zostavy Skalice, exkošičan Pavol Valko (dnes ešte zo striedačky) mohol sledovať zaslúžené víťazstvo zelenobielych.

Hlasy trénerov:
Ján Faith (tréner Skalice): "Vedeli sme, že Košice sú silné, že zatiaľ nestratili ani bod. Toho sme si boli vedomí, ale každá séria sa raz musí skončiť a my sme verili, že sa to stane práve v Skalici. Dve tretiny sme my boli o niečo lepší, čo nasvedčuje aj pomer striel. V tretej tretine sme sa báli o výsledok, Košice nás prečíslovali a najmä tým sa dostávali navrch, že sme hrali v oslabení o dvoch hráčov, čo aj využili. Chválabohu, že sme sa spamätali a strelili sme tesne pred koncom gól. O ten gólik sme si zaslúžili vyhrať. Napokon, dve tretiny sme boli lepší."

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Dve tretiny bol súper aktívnejší ako my. Zaostávali sme v pohybe, nasadení, bojovnosti, a tak zaslúžene súper viedol. Potom sa nám podarilo vyrovnať, nastrelili sme aj žŕdku, ale po chybe v závere sme prišli aspoň o remízu v riadnom hracom čase."