Košice - Trenčín 2:2 po predĺžení

Slovenské Telekomunikácie Extraliga - 8. kolo: HC Košice - Dukla Trenčín 2:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 8. kolo:

HC Košice - Dukla Trenčín 2:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Góly: 34. Kmiť (Kövér), 47. Kroták (Špilár, Škovira) - 54. Hanzal (Sejejs), 59. Kukumberg
Zmeny: od 55. min Košice bez 4. útoku, vylúčení: 4 - 6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beniač - Bednár, Orolín, 2000 divákov

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Ščibran - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, K. Kováč, Kmiť - Gajdoš, Troliga, Holečko
Trenčín: Murín - Starosta, Sejejs, Janík, Heš, D. Galvas, Viazanica, Gábriš, Srnka - Hanzal, Kukumberg, Zlocha - Barinka, Melicherík, M. Kováčik - Sivák, Koložváry, Kristín - Melichárek, Kóňa, Kmeč

V úvodnej desaťminútovke súboja prvého s druhým sa neudialo takmer nič. Prvú veľkú príležitosť v stretnutí mal Trenčan Hanzal, ale Šimonovič bol v 13. min rovnako pozorný ako o minútu, keď krotil strelu Kováčika. Hosťujúci Murín sa azda najviac zapotil po strele Drotára v 17. min, ale v druhej dvadsaťminútovke sa ocitol pod obrovskou paľbou. Vantroba, Ihnačák, Drotár, Kmiť a opäť Vantroba boli v dobrých pozíciách, ale Murín čaroval. Zneškodnil aj sólo Sabola, no keď v 34. min naskočil Kmiť z trestnej lavice a dostal ideálnu prihrávku od Kövéra, bol už bezmocný. V 3. tretine na chvíľu ožili vojaci, no trochu ich schladil druhý gól Krotáka, ktorý padol po peknej spolupráci prvého útoku. Duklu vrátil do stretnutia Hanzal, ktorý sa dobre zorientoval v skrumáži pred košickou bránkou. 100 sekúnd pred koncom odvolali hostia brankára Murína a z power play ešte v 59. min vyrovnal Kukumberg na 2:2. V predĺžení už gól nepadol.

Povedali po zápase:
Róbert Spišák (tréner Košíc): "Bol to kvalitný zápas. V prvej tretine sa viac taktizovalo, v druhej sme prevzali iniciatívu, čo sa prejavilo v počte našich šancí. Nevyužili sme však možnosti na zvýšenie dvojgólového náskoku, súper potrestal našu chybu a vrátil sa do zápasu. Záver Trenčanom vyšiel. Som spokojný s nasadením hráčov, ale mrzí ma, že sme v záverečných minútach prišli o dva body."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Košický divák videl nadpriemerné extraligové stretnutie. Som veľmi spokojný s výsledkom, cením si ho. Proti Košiciam sme uspeli vôľou a húževnatosťou a dokázali sme zvrátiť nepriaznivý stav. Ak naše mužstvo vydrží hrať s takýmto nasadením, môže to dotiahnuť ďaleko. Chlapcom za dnešný výkon ďakujem."