Slovan - Košice 2:2 po predĺžení

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 9. kolo: Slovan Bratislava - HC Košice 2:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 9. kolo:

Slovan Bratislava - HC Košice 2:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Góly: 16. Lipiansky (Halaj, J. Mrena), 35. Šafařík (Rataj) - 15. Škovira (Kledrowetz), 24. Kroták

Zmeny: Slovan od 41. min bez Kobezdu, R. Slobodu, M. Hudeca a J. Sýkoru, Košice od 50. min bez Gajdoša, Troligu, Kristiána, M. Segľu, Ščibrana, vylúčení: 7:5, navyše: Kapuš (Slovan) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Müllner, 4416 divákov

Slovan: Rybár - V. Vlk, Mihálik, Šafařík, Jendek, J. Mrena, R. Sloboda, Javín, Kobezda - Kuľha, Macho, Pavličko - Rataj, Ľ. Hurtaj, Junas - Kapuš, Halaj, Lipiansky - M. Hudec, M. Štefanka, J. Sýkora
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Ščibran - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, K. Kováč - Gajdoš, Troliga, Kristián

Obidve mužstvá vychádzali v zápase zo zabezpečenej obrany, a tak sa šance na oboch stranách rodili z rýchlych brejkov. V 15. min využil príležitosť hosťujúci Škovira. Už o minútu neskôr však Lipiansky pohotovou strelou vyrovnal. Hostia z Košíc sa dostali aj po druhý raz do vedenia, keď sa individuálne presadil Kroták. Slovan však v polovici zápasu pridal a ešte do konca druhej tretiny vyrovnal svojim prvým gólom v extralige obranca Šafařík. V záverečnej tretine i v predĺžení mohli víťazstvo na svoju stranu strhnúť oba tímy, ale brankári Rybár a Šimonovič už za svoj chrbát nepustili ani puk.

Hlasy trénerov:
Július Šupler (tréner Slovana): "Bol to dobrý, dramatický zápas. Košice výborne kombinujú, súpera dokážu prečísliť, na čo sme sa však dobre pripravili. Hráčom ďakujem najmä za bojovnosť, ale výkon ešte stále nie je optimálny."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Videli sme kvalitný zápas, kde dominovala taktika. Na Slovane sme nevyhrali najmä preto, že sme nevyužili množstvo šancí a dve presilovky piatich proti trom. Aj napriek tomu som s výsledkom aj výkonom mojich zverencov spokojný."