Košice - Zvolen 6:4

Slovenské Telekomunikácie Extraliga - 13.kolo: HC Košice - HKm Zvolen 6:4 (2:2,0:0,4:2)

Slovenské Telekomunikácie Extraliga - 13.kolo:

HC Košice - HKm Zvolen 6:4 (2:2, 0:0, 4:2)

Góly: 7. Špilár (Nádašdi, Kledrowetz), 15. Špilár (Škovira), 44. M. Ihnačák (Drotár), 47. Špilár (Kroták), 49. Ľ. Sabol (Drotár), 51. Kroták (Špilár) - 2. Kořínek (Török, Štork), 12. Ľ. Kolník (Igor Majeský, Jánoš), 57. Jánoš (Ľ. Kolník, Kowalczyk), 60. Jánoš (Igor Majeský, Ľ. Kolník)

Zmeny: Košice od 21. min bez Šterbáka, Frühaufa, Gajdoša, Troligu a Holečka, od 53. min Košice s Holečkom - Zvolen od 49. min Filo namiesto Križana, vylúčení: 6:12, navyše: Weissmann (Zvolen) 10. min za nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Jung, M. Novák, 2000 divákov

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Šterbák, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi, Ščibran, Frühauf - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, K. Kováč - Gajdoš, Troliga, Holečko
Zvolen: Križan - Kowalczyk, Klepáč, Štork, Čech, Augusta, Škuta - Török, Kořínek, Weissmann - Ľ. Kolník, Jánoš, Igor Majeský - Cibuľa, Malček, Paciga - Kavulič, L. Jurík, Lipták

V 2. min hral Zvolen prvú presilovku a len deväť sekúnd mu stačilo na to, aby Kořínek prekonal Šimonoviča. Keďže v tomto stretnutí sa hralo nadoraz, vylúčených bolo požehnane. V 7. min Košičania v presilovke piatich proti trom vyrovnali na 1:1 potom ako Nádašdi napriahol a Špilár sa stihol ešte puku dotknúť. Zvolenčania išli onedlho do vedenia, keď Kolníkovu strelu tečoval Vorobel - 1:2. V 15. min hrali Košičania opäť presilovku piatich proti trom a na konci šachovania bol znovu Špilár - 2:2. V druhej tretine brankári dokázali strelcov krotiť, no v tretej domáci gólostroj v 44. min rozbehol Ihnačák. Do 51. min nasúkali Kkošičania hosťom v rýchlom slede štyri góly, ovládli dianie na ľade. Zvolen už len zmiernil dvoma gólmi Jánoša prehru na východe Slovenska.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Začali sme dosť nervózne a v prvej tretine to bolo aj badateľné. Od druhého dejstva sme si však vytvorili dostatok šancí i prečíslení. V tretej tretine sa chlapci rozohrali k vynikajúcemu výkonu a korunovali ho gólmi. Škoda však dvoch inkasovaných gólov v závere."

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Stretnutie by som rozdelil na dve časti. S prvými dvoma tretinami sme boli spokojní, či už s hrou alebo výkonom. Veď sme inkasovali iba dva góly počas presilovky domácich piatich proti trom. Posledná tretina nám však nevyšla. Urobili sme chyby a súper ich využil. Napriek tomu si myslím, že za tie dve tretiny sme si remízu zaslúžili."