HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Extraligova trofej s extra poistenim!

BRATISLAVA 29. marca (SITA) - V pondelok večer sa začínajú prvé semifinálové zápasy o majstra Slovenska hokejovej West extraligy v sezóne 1998/99. Mužstvá: HC Slovan Harvard Bratislava, HKM Zvolen, HK 36 Skalica a HC VSŽ Košice budú po prvý raz bojovať nielen o titul majstra Slovenska, ale aj o novú trofej patriacu k titulu - Putovný pohár hokejového majstra Slovenska. Pred záverom tohto ročníka hokejovej West extraligy ho dal zhotoviť a slovenskému hokeju venoval prezident SZĽH Juraj Široký.
Antikorový pohár v tvare stupňovitého valca s figúrkou hokejistu a litrovou čašou na vrchu, vážiaci 30 kg, je vysoký takmer 1 meter. Trofej bude vystavená a uložená v drevenej tapacírovanej kazete s otváracími dvierkami. Je dielom akademického sochára Jozefa Barinku, rovnako ako polovičná zmenšenina, ktorá zostane natrvalo vo vlastníctve víťazného klubu. Na pohár budú postupne pribúdať štítky s menoslovom celého víťazného mužstva, počnúc prvým ročníkom samostatnej slovenskej hokejovej extraligy. Je na ňom dostatok miesta pre štítky víťazov aj v nasledujúcich 30 ročníkoch extraligy. Podobne ako trofej najprestížnejšej svetovej súťaže NHL - Stanley Cup, aj pohár pre majstra slovenskej hokejovej extraligy, má okrem veľkej športovej aj nezanedbateľnú umeleckú, zberateľskú a marketingovú hodnotu. Tú vyjadruje výška poistenia pred poškodením či krádežou.
POISŤOVŇA TATRA, a.s., postila v pondelok zadarmo tento "Putovný pohár hokejového majstra Slovenska" na sumu 5 000 000 Sk. Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ POISŤOVNE TATRA, a.s., Ing. Stanislav Mateja odovzdal v pondelok zástupcom zväzu všetky poistné náležitosti. "So Slovenským zväzom ľadového hokeja spolupracujeme od vlaňajšieho, prvého ročníka Zlatý puk ´98," povedal Ing. Mateja. "Vtedy sme poistili najlepších hokejistov na sumu 500 000 Sk. Participovali sme vlani aj na majstrovstvách sveta skupiny "B" v In - line hokeji a na prvom domácom medzinárodnom turnaji Slovakia CORGOŇ Cup ´98 a tohoto roku už na exhibičnom zápase Východ - Západ. Uvedomujeme si, že slovenský hokej je v zložitej finančnej situácii, potrebuje preto pomoc a podporu podnikateľskej sféry. A nie vždy to musia byť iba peniaze. Budeme radi, keď naša spolupráca prispeje k vyššej úrovni záverečných ligových duelov i k dobrému výsledku reprezentácie na majstrovstvách sveta v Nórsku."

Najnovšie z klubu: Colorado

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk