HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Prve zapasy semifinale Extraligy

HK 36 Skalica - VSŽ Košice 3:5 (0:2, 3:0, 0:3) - stav na zápasy: 0:1
Góly: 25. a 35. Jurásek, 37. T. Višňovský - 4. Jasečko, 7. Šechný, 41. P. Pucher, 42. a 46. Rybovič
Zmeny: 41. Topoli za Vorobela, vylúčení: 1:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Vrábel - M. Kontšek, Lokšík, 3500 divákov
Dušan Žiška, tréner Skalice: "Kto urobí menej chýb, ten vyhráva. V utorok nás čaká druhý zápas, v ktorom sa vynasnažíme vyvarovať hluchých miest, ktoré nás v dnešnom zápase stáli víťazstvo."
Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: "Víťazstvo Košíc je zaslúžené. Po našich dvoch hrubých individuálnych chybách sme v rozpätí jednej minúty dostali dva góly a z 3:2 bolo hneď 3:4. To rozhodlo o konečnom výsledku. Pred stretnutím sme s trénerom Selvekom tipovali a jeho tip napokon vyšiel. V utorok nás čaká opäť náročné stretnutie."
Ján Selvek, tréner Košic: "Mali sme skvelý začiatok. Po I. tretine sme viedli 2:0, dokonca sme dali gól v oslabení. Chlapci si v druhej dvadsaťminútovke zrejme mysleli, že to pôjde samo a tak sme po štyeidsiarich minútach prehrávali 2:3. Pred poslednou tretinou som musel v kabíne tvrdo zakročiť, čo sa potom zúročilo aj na ľade. Nečakal som, že vyhráme hneď prvý zápas. Po víťazstve sme v psychickej pohode. Som rád, že sme vyhrali a myslím si, že v utorok budeme hrať ešte lepšie."

Slovan Harvard Bratislava - HKM Zvolen 6:5 (4:1, 0:1, 1:3 - 1:0) po predl. - na zapasy 1:0
Góly: 2. a 16. Hecl, 7. Iľjin, 15. Kapuš, 43. Kolník, 80. Cíger - 41. a 56. Plavucha, 6. Chovanec, 28. M. Bartek, 53. Kuzminski, zmeny: 61. Kropáč za Voskára - 15. - 45. Zvolen bez Mahdalík, Šlamiar, M. Bartek, vylúčení: 2:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Čaprnka - Druga, Mášik, 3463 divákov.
Ernest Bokroš, tréner Slovana: "Stretnutia play off sa hrajú na víťazstva a my sme dnes vyhrali. Som rád, že sme odohrali takýto zápas, pretože sme si zvykli vyhrávať veľmi ľahko. Zápas priniesol napätie divákom aj nám trénerom. K priebehu len toľko, že my, po kvalitnej I. tretine, sme odohrali zápas s veľkými výkyvmi. Záver III. tretiny sme vôbec nezvládli a predĺženie je lotériou, kde záleží aj na šťastí."
Ján Jaško, tréner Zvolena: "Úvod dnešného zápasu nám vôbec nevyšiel. Hráči podľahli hektickej armosfére. Zásluhou zvoľneného tempa domáceho tímu v II. a III. tretine sme sa dostali do tempa a dokázali vyrovnať. Bol by som rád, keby sa v semifinále odohralo päť zápasov."

Najnovšie z klubu: Philadelphia

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk