Prve zapasy semifinale - nas komentar

Prvými zápasmi sa v pondelok večer začalo semifinále Extraligy.
Slovan - Zvolen 6:5 po predĺžení.
Obhajca titulu Slovan Bratislava hostil na svojom ľade hokejistov HKM Zvolen. Zvolenčania v doterajšom priebehu playoff skončili všetky svoje zápasy až v predĺžení a ani tento súboj nebol výnimkou.
Po prvej tretine vyhrávali domáci 4:1 a všetko nasvedčovalo tomu, že hostia opätovne odídu z ľadu s bohatou nádielkou. Slovanisti však nepochopiteľne poľavili v úsilí a hosťom sa podarilo vyrovnať a hralo sa predĺženie. V ňom už Zvolen nemal toľko štastia ako doteraz a v 20. minúte rozhodol kapitán Slovana Cíger o víťazstve domácich.

Skalica - Košice 3:5
Hostia z Košíc začali vo veľkom štýle a po prvej tretiny vyhrávali nad domácou Skalicou 2:0. V druhej tretine sa však hosťom vypomstil profesorský hokej a domáci 3 gólmi naklonili vidinu víťazstva na svoju stranu. Slová trénera Selveka padli na úrodnú pôdu a po dvoch góloch v priebehu 1 minúty sa rozhodlo o zápase. Košičania začali v niektorých momentoch predvádzať hokej, na ktorý sme boli v ich podaní po dlhé roky zvyknutý.