Žilina - Košice 3:4

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 14. kolo: MsHK ŠKP Žilina - HC Košice 3:4 (0:1, 2:3, 1:0)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 14. kolo:

MsHK ŠKP Žilina - HC Košice 3:4 (0:1, 2:3, 1:0)

Góly: 29. R. Procházka (Hreus, Čacho), 39. Čacho (Škorvánek, Hreus), 54. Mucha z tr. strieľania - 5. Vorobel (Škovira, Kroták), 24. Špilár (Kledrowetz, Vantroba), 37. Kroták (Škovira, Kledrowetz), 39. Kroták (Škovira)
Zmeny: Žilina od 41. žilina bez Oravca - od 41. bez Gajdoša, Holečka, Troligu, vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Findura - P. Grečko, M. Grečko, 1 632 divákov

Žilina: Vojtek - Kusovský, Škorvánek, J. Lukáč, R. Procházka, Pozník, Kramný - R. Mucha, Beran, R. Rehák - Kazda, Hreus, Čacho - Šafárik, Polanský, Kompiš - Lažo, Krajči, Oravec

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Vorobel, Ščibran, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, K. Kováč - Gajdoš, Troliga, Holečko

Už v 5. minúte sa hostia ujali vedenia, keď pri signalizovanom vylúčení sa puku zmocnil Škovira prihral Krotákovi ten Vorobelovi a bývalý reprezentačný obranca otvoril skóre. Aj úvod druhej tretiny vyšiel lepšie hosťom, keď Vojtek Vantrobovu strelu iba vyrazil, Špilár však z dorážky zvýšil na 2:0. Domáci sa dočkali až v 29. minúte, keď po peknej kombinačnej akcii skóroval obranca Procházka. V 37. minúte zahrali východniari ukážkovú presilovku, keď Škovirovu prihrávku poslal do bránky Kroták (1:3). Minútu pred koncom druhej tretiny za domáci tím znížil Čacho, no o trinásť sekúnd Kroták opäť zvýšil na dvojgólový rozdiel. V 43. minúte prežili hostia 98-sekundové oslabenie o dvoch hráčov a naďalej kontrolovali hru. V 54. minúte Mucha z trestného strieľania znížil na konečných 3:4. Záverečná hra bez brankára ostala už z domácej strany nevyužitá.

hlasy:
Vincent Lukáč (tréner Žiliny):" Chlapcom som poďakoval v šatni za supervýkon a Košíce nepotrebujú to, čo sa dnes udialo na klzisku. Nech si každý doplní, čo som tým myslel. Dnes vyhralo trápne a slabšie muźstvo, aj keď hráčskym kádrom jednoznačne kvalitnejšie."

Milan Jančuška (tréner Košíc):"Videli sme dramatické stretnutie. Dnes sme boli dve tretiny kombinačne lepší, ale zbytoćnými vylúčeniami hlavne v poslednej tretine sme si skomplikovali situáciu a dostali sa tak pod tlak. Výborne dnes zahral prvý útok. Je to pre nás cenné a dôležité víťazstvo."