HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Liptovský Mikuláš - Košice 3:3 po predĺžení

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 15. kolo: MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 3:3 (2:0,0:2,1:1-0:0) po predĺžení

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 15. kolo:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 3:3 po predĺžení (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)

Góly: 12. K. Bartánus (Devečka, Urban), 19. Devečka (Kohút, K. Bartánus), 44. Trochta (M. Droppa) - 25. M. Ihnačák (Ľ. Sabol), 29. Vantroba (Škovira, Kroták), 41. Kroták (Špilár)
Zmeny: 34. - 40. min Michal Miklík za Sakáča - 31. Košice bez Kövéra, Kmiťa a K. Kováča, 37. - 40. Kmiť za Škoviru, 41. Kmiť za Troligu, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - Krpelec, Valach, 1600 divákov

Zostavy:
L. Mikuláš: Laco - Smerčiak, Fatyka, M. Droppa, J. Bača, Devečka, Urban - Sakáč, J. Pleva, Šebo - R. Školiak, Trochta, R. Huna - K. Bartánus, Kohút, T. Krátky
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Vorobel, M. Segľa, Ščibran, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, K. Kováč - Gajdoš, Troliga, HolečkoHostia začali zostra a hneď v prvej minúte musel Laco likvidovať samostatný nájazd. Potom sa prebudili domáci, keď pri presilovke v 12. min Bartánus trafil z prvej do odkrytej časti bránky po peknej prihrávke Devečku. V 19. min opäť zakombinovala táto dvojica a Devečka zvýšil na 2:0. V druhej tretine domáci nepochopiteľne poľavili a v 25. min Ihnačák po prihrávke Sabola spoza brány znížil. V 29. min hostia využili presilovku, keď si obranca Vantroba nakorčuľoval pred bránku a vyrovnal. Hneď v prvej minúte tretej časti Krotákovu strelu brankár Laco neudržal. Snahu domácich o vyrovnanie korunoval Trochta, ktorý odrazený puk po strele Droppu z otočky poslal za chrbát Šimonoviča. V predĺžení gól nepadol, napriek tomu, že Košičania mali výhodu presilovej hry, Laco však chytil čistú gólovú šancu po strele Krotáka do lapačky.


Hlasy trénerov:
Dušan Macoszek (asistent trénera L. Mikuláša): "Proti technicky vyspelému a dobre korčuľujúcemu favoritovi sme podali taktický a disciplinovaný výkon. Počas celého zápasu sme udržiavali krok so súperom, až na desaťminútový výpadok na začiatku druhej tretiny, keď nás súper dostal pod tlak. Zrejme to bola nekoncentrácia, keď hneď po prvom striedaní sme dovolili Košičanom otočiť vývoj zápasu."


Róbert Spišák (asistent trénera Košíc): "Na zápas sme nastúpili dosť nekoncentrovane, mali sme slabší pohyb a viazla kombinácia. V druhej tretine sme prevzali iniciatívu a vyrovnali dvojgólový náskok súpera. Škoda, že po našom treťom góle sme nevyužili šance. V závere bolo veľa nepremenených príležitostí na oboch stranách. Cítime sa ukrivdení, že v predĺžení nám hlavný rozhodca neuznal gól, keď tesne predtým čiarový rozhodca odpískal domácim veľa hráčov na ľade."

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk