HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zapase ...

Slovan Harvard Bratislava - HKM Zvolen 7:1

Ernest Bokroš, tréner Slovana: "Dnes môžem vyjadriť veľkú spokojnosť so všetkými hráčmi, mal som im iba máločo vytýkať v šatni po zápase. Splnili všetky moje očakávania, tak ako v ofenzíve, tak isto aj v defenzíve. Séria sa však ešte neskončila, nasledujúci zápas vo Zvolene bude pre nás asi najťažší. Očakávam veľmi tvrdé stretnutie, bojovať sa bude o každý meter ľadu."

Ján Jaško, tréner Zvolena: "Na začiatok musím pogratulovať súperovi k víťazstvu. Po kvalitnej hre v I. tretine prišiel na mojich hráčov útlm, keď sme v II. tretine v rozpätí 10 minút inkasovali tri góly. Tak isto to bolo aj včera, ale dnes moji chlapci síce chceli, avšak nenašli dostatok síl. Jednoducho povedané, je ťažké hrať so Slovanom dva vyrovnané zápasy za dva dni."

Zaujímavosť zo zápasu:
V 50. minute stretnutia sa odohral zaujímavá udalosť, ktorá vzrušila najmä obecenstvo. Hosťujúci útočník Viliam Chovanec korčuloval v útočnom pásme a pravdepodobne nezavinene sa zrazil s domácim brankárom Rovniankom. Hráči Slovana s týmto incidentom nesúhlasili, okamžite traja sa rozhodli brankára "pomstiť". Hosťujúci Chovanec skončil na zemi po tvrdých úderoch Rataja, Búřila a Hecla. Tento moment priviedol obecenstvo do varu a určite boli vďační za predvedenú boxerskú vložku.

HK 36 Skalica - VSŽ Košice 1:7

Dušan Žiška, tréner Skalice: "Skalica zažila v tejto sezóne veľké víťazstvá. Dnes som zo zápasu smutný, lebo sme to nezvládli psychicky. Preto bude treba do nasledujúcej sezóny popracovať aj na psychike hráčov. Rozhodla veľmi zlá disciplína hráčov v poslednej tretine. V Košiciach chceme minimálne jeden zápas vyhrať. Čo Skalica dosiaľ predviedla určite nestojí za hazard v závere dnešného zápasu.

Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: "Sú veľké víťazstvá a veľké prehry. Košice bolo vyzretejšie, viacero hráčov hralo niekoľkokrát play off, zatiaľčo z našich si vyskúšali play off len Vlk a Vlach. Z tejto skúsenosti vidím veľký rozdiel v mužstvách. My sme to skúsili prvýkrát a na neskúsenosť sme doplatili."

Ján Selvek, tréner Košíc: "Dnešný zápas sme zvládli veľmi dobre, dnes sme neurobili také chyby ako včera. S Vorobeľom som mal individuálny pohovor, zobral si moje slová k srdcu a zahral dnes dobre. Zvládli sme poslednú tretinu a tá rozhodla. Skalica sa na svoje víťazstvo viac napracuje, ale ešte nie sme vo finále. Boli sme skúsenejším mužstvom. Ak hrá dobre celé mužstvo, chytá dobre aj Šimonovič."

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk