Košice - Skalica 3:2

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 16. kolo: HC Košice - HK 36 Skalica 3:2 (1:1,1:0,1:1)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 16. kolo:

HC Košice - HK 36 Skalica 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 6. Drotár (M. Ihnačák), 29. Kroták (Škovira, Špilár), 57. Špilár (Kroták, Vantroba) - 18. M. Ružička (R. Hartmann), 51. M. Ivičič (M. Ružička, R. Hartmann)
Zmeny: od 22. Holečko za K. Kováča, od 41. K. Kováč za Drotára (všetci Košice), vylúčení: 4:4, navyše: Drotár (Košice) 10 minút za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Tvrdoň, Vrančík, 2000 divákov

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, M. Segľa, Vorobel, Ščibran, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, K. Kováč
Skalica: Lipovský - Š. Fabián, Mosnár, M. Ivičič, Flamík, Bukna, Valko - T. Višňovský, Hujsa, J. Jurík - Kocák, M. Ružička, R. Hartmann - D. Komínek, Rampáček, Čársky

V štvrtej minúte čaroval košický gólman Šimonovič po samostatnom nájazde Kocáka. Košičania boli aktívnejší a v 6. min Drotár pohotovo dorazil strelu Ihnačáka - 1:0. Potom v 10. min počas presilovky osamotený Vantroba Lipovského neprekonal. Záhoráci útočili len sporadicky, no v 18. min nedôslednosť domácej obrany potrestal M. Ružička. Druhá tretina bola v réžii domáceho tímu. V oslabení vyskúšal postreh Lipovského Škovira a v 29. min po spolupráci s ním a Špilárom dostal po druhý raz Košičanov do vedenia Kroták. Dobré príležitosti mal aj Sabol a na druhej strane tvrdo od modrej čiary vypálil Valko. Šimonovič bol však pozorný. V tretej dvadsaťminútovke mali sľubné príležitosti domáci hokejisti v 43. min Kováčom, ale gól padol do košickej bránky. V presilovke vyrovnal na 2:2 Ivičič. Košičanov to však nezlomilo, Kmiť síce Lipovského neprekonal, no Špilár v 57. minúte svojim desiatym gólom v sezóne zabezpečil domácim víťazstvo.

Hlasy trénerov:
Róbert Spišák (tréner Košíc): "Bol to dobrý, dramatický zápas. Mali sme vydarený začiatok, strelili sme gól, ale proti takémuto súperovi len jeden nestačí. Aj preto sa hralo až do konca. O výsledok sme museli tvrdo bojovať. To víťazstvo sme vydreli svojou bojovnosťou."

Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "Odohrali sme jedno z najlepších stretnutí na košickom ľade za posledný čas. Keby sa duel dnes skončil remízou, nikto by nemohol nič povedať, k deľbe bodov nám chýbalo málo. Niektorí páni si však z nás strieľajú, nebudem to však ďalej komentovať."