HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Trenčín - Košice 2:1

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 17. kolo: Dukla Trenčín - HC Košice 2:1 (0:0,0:1,2:0)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 17. kolo:


Dukla Trenčín - HC Košice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Gól: 43. Barinka (Zlocha, Hanzal), 50. Zlocha (Sejejs) - 37. M. Ihnačák (Sabol)
Zmeny: Trenčín od 43. min s Gabrišom, vylúčení: 4:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, M. Novák, 6250 divákov (vypredané)

Zostavy:
Trenčín: Murín - Starosta, Sejejs, Janík, Heš, Galvas, Viazanica - Hanzal, Kukumberg, Zlocha - Barinka, J. Kóňa, M. Kováčik - Melichárek, Melicherík, Srnka - Sivák, Koložváry, Kristín
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - Kövér, K. Kováč, Kmiť - Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Gajdoš, Troliga, Holečko


Súboj prvých dvoch mužstiev tabuľky v šlágri kola priniesol hokej vynikajúcej kvalitatívnej úrovne. Oba celky vychádzali predovšetkým z dobrej defenzívnej hry, aj preto si v prvých dvoch tretinách nevypracovali až tak veľa nebezpečných príležitostí. Napriek tomu boli brankári v strehu, pretože košické brejky a trenčianske nátlakové akcie prinášali zápasu napätie. Hostia sa v závere druhej tretiny ujali vedenia v presilovke, Trenčín ale mohutným náporom v poslednej časti hry zvrátil skóre, takisto pomocou dvoch presiloviek. Dramatický záver bol bojom o každú piaď ľadu, Dukla takticky ubránila víťazstvo a získala späť vedúcu priečku v súťaži.


Hlasy:

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Som veľmi rád, že po nešťastnej prehre vo Zvolene sme dokázali vyhrať nad súperom, ktorý potvrdil svoju kvalitu. Teší ma hlavne tímový prístup hráčov, keď sa opäť prejavila ich vynikajúca partia a proti výborne hrajúcemu súperovi dokázali obrátiť nepriaznivý stav. Musím poďakovať nielen hráčskemu kolektívu, ale i perfektnému publiku, ktoré malo možnosť zhliadnuť vynikajúci zápas zrovnateľný so súbojmi play off."


Milan Jančuška (tréner Košíc): "Diváci videli dramatické a kvalitné stretnutie s primeranou dávkou taktiky. V prvých dvoch tretinách sme súpera držali na dištanc, darilo sa nám vykrývať stredné pásmo a zachytávať trenčianske útoky. V záverečnej tretine nás však môžu mrzieť fauly a následné vylúčenia, po ktorých sme dostali oba góly. Podľa môjho názoru sme prehrali nezaslúžene a o výsledku rozhodli iba detaily."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk