Košice - Slovan 4:0

HC Košice - Slovan Bratislava 4:0 (2:0,2:0,0:0) 18.kolo Slovenské Telekomunikácie Extraligy

Hokej - ST extraliga - 18. kolo:

HC Košice - Slovan Bratislava 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 4. Drotár (Ľ. Sabol), 19. Drotár (Ihnačák), 32. Kövér (Kmiť, K. Kováč), 37. Kroták (Špilár, Škovira)

Zmeny: od 22. Šterbák namiesto Frühaufa, vylúčení: 9 - 8, navyše: 53. K. Kováč - 53. Hudec 5 + DKZ za bitku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beniač - Gajan, M. Grečko, 2000 divákov

Košice: Šimonovič - Nádašdi, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Frühauf - Škovira, Kroták, Špilár - Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, K. Kováč, Kmiť - Gajdoš, Troliga, Holečko
Slovan: Rybár - Pavlas, Šafařík, V. Vlk, Jendek, Javín, Seman, Sloboda, P. Mihálik - Rataj, Ľ. Hurtaj, Junas - Kapuš, Lipiansky, Pavličko - Hudec, Halaj, J. Mrena - Kuľha, Macho, J. Sýkora

Od začiatku stretnutia boli Košičania lepším mužstvom. Naštartoval ich vedúci gól Drotára, na ktorý síce mohli belasí odpovedať Junasom a Hudecom, ktorý trafil žŕdku, no výborný brankár Šimonovič domácich podržal. Ešte pred koncom prvej dvadsaťminútovky pridal po ideálnej prihrávke Ihnačáka Drotár druhý gól. V ďalšom dejstve boli opäť aktívnejší Košičania, no dočkali sa až v 32. min, keď Rybára v presilovke prekonal Kövér. Slovan pykal aj po ďalšom vylúčení - Hudeca, keď v 37. min nachytal Rybára na hruškách Kroták. Aj v poslednej tretine mali navrch domáci, no Vantroba v presilovke osamotený nepochodil a potom trafil Kroták žŕdku. Diváckym oživením bol boxerský súboj Kováča s Hudecom, pri ktorom dostal slovanista nakladačku. Košice zdolali Slovan po jednom z najlepších výkonov v sezóne jasne 4:0.

Hlasy trénerov:
Milan Jančuška (tréner Košíc): "Nadviazali sme na náš dobrý výkon v Trenčíne. V prvej tretine mal aj Slovan šance, ale výborný Šimonovič nás podržal. Chlapci hrali veľmi dobre aj takticky, skvelý výkon v druhej tretine korunovali ďalšími gólmi."

Július Šupler (tréner Slovana): "Z našej strany to nebol dobrý zápas. Mrzí ma, že sme dostali dva góly v oslabení. V útočnej fáze sme si nedokázali vytvoriť viacero šancí. Stroskotávali sme na dobrej domácej obrane a na Šimonovičovi. Bez gólu sa nedá u súpera uhrať ani bod, domáci nás prevýšili jednoznačne najmä v útočnej fáze."