Spišská Nová Ves - Košice 1:3

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 20. kolo: HK VTJ Spišská Nová Ves - HC Košice 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 20. kolo:

HK VTJ Spišská Nová Ves - HC Košice 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 36. Mravec (Filip, Gríger) - 22. Drotár (M. Ihnačák, Ľ. Sabol), 26. Nádašdi (K. Kováč, Kmiť), 47. Kroták (Škovira)

Zmeny: Od 21. bez Valečka a V. Turana, od 35. bez L. Saxa, Hopkoviča a Kostelňáka - 21 až 41. bez Gajdoša Troligu a Holečka, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: V. Kontšek - Rakyta, Krpelec, 3500 divákov

Sp. N. Ves: Petrík - Sadiki, Gríger, J. Hrubý, P. Žec, V. Turan, Bambúch, Zajac, Valečko - Mravec, Filip, Veselovský - M. Dian, Laštiak, I. Liba - L. Sax, Kristián, Krausz - Hopkovič, Kostelňák, Muránsky
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Vorobel, Ščibran, Nádašdi, M. Segľa - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, K. Kováč, Kmiť - Gajdoš, Troliga, Holečko

Aj keď Spišiaci podali v porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi zlepšený výkon, na rýchlych a priamočiaro hrajúcich Košičanov to bolo málo. Domáci obrancovia sa opäť nevyvarovali hrubých chýb a dovolili hosťujúcim útočníkom až príliš ľahko skórovať. Na dva góly súpera v úvode druhej tretiny dokázal síce domáci Mravec odpovedať, ale to bolo zo strany Spišskej Novej Vsi všetko a favorit napokon zaslúžene zvíťazil.

Vladimír Klinga (tréner Sp. Novej Vsi): "Ani zlepšený výkon mojich zverencov nestačil na úspešný výsledok. Náš kontaktný gól padol po 223 minútach gólového pôstu. Víťazstvo hostí je zaslúžené."

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Po vyrovnanej prvej tretine sme sa odhodlali k zmenám v zostave. Podarilo sa nám streliť dva góly a aj keď domáci znížili, napokon sme zápas kontrolovali a dotiahli ho do víťazného konca. Ďakujem chlapcom za predvedenú hru."