HOKEJ.sk HOKEJ.sk

3. zapasy semifinale Extraligy

VSŽ Košice - HK 36 Skalica 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Góly: 9. Vaic, 10. a 15. P. Pucher, 35. Ihnačák, 41. Liba - 7. Klečko, 40. Vlk, 46. Jurík, vylúčení: 8:5, navyše: Hreus 10 min za nešp. správanie sa (Skalica), presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Nemčovič a Popovič. 1800 divákov.

Ján Selvek, tréner Košíc: "V druhej tretine sme mali veľmi veľa príležitostí, no každý z hráčov sa ponúkal. Potom sme už aj chceli hrať efektívnejšie, no jednoducho sa nám nedarilo. Nebyť Libovho gólu na 5:2, boli by sme sa triasli o výsledok triasli až do konca. No aj tak sme sa triasli."
Dušan Žiška, tréner Skalice: "Po mojom vyjadrení, že v Košiciach už v podstate neurobíme veľké chyby, si myslím, že sme svoju úlohu zvládli dôstojne. Som rád, že na košickom ľade sme prevzali pre Skalicu historické bronzové medaily."

HKM Zvolen - Slovan Harvard Bratislava 2:5 (1:3, 1:2, 0:0)
Góly: 15. Andrašovský, 23. Marcinek - 3. Kapuš, 15. Cíger, 18. Iľjin, 27. Lipiansky, 38. Búřil, vylúčení: 2:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Čaprnka - Halecký, Lauff, 4000 divákov.

Ján Jaško, tréner Zvolena: "Sme spokojní s našou semifinálovou účasťou. Zatiaľ je Slovan pre nás silný súper. No na ďalší rok sa môžme tešiť na odvetu. Slovan má výborný, skúsený a vyrovnaný tím. Myslím si, že káder Zvolena je dobrý a je dobrým základom do budúcej sezóny."
Ernest Bokroš, tréner Slovana: "Jednoznačne sme splnili náš cieľ, ktorým bolo už po troch zápasoch postúpiť do finále. Spokojný som s výkonom celého družstva a pochváliť môžem aj brankára Rovnianka. Teraz nás však čaká najťažšia prekážka v podobe finálových súbojov s Košicami. Aj s nimi chceme jednoznačne vyhrať. Musíma sa však na železiarov, ktorí hrajú úplne iný hokej ako Zvolenčania poriadne pripraviť."

Najnovšie z klubu: Edmonton

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk