Košice - Martin 3:2

Slovenské Telekomunikácie Extraliga - 21. kolo: HC Košice - MHC Martin 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 21. kolo:

HC Košice - MHC Martin 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Góly: 13. M. Ihnačák (Drotár), 47. K. Kováč (Ľ. Sabol), 60. Špilár (Kroták) - 19. R. Böhme (Lezo, J. Kováčik), 44. R. Paľov (Mahdalík)
Zmeny: od 41. Martin bez Pokrivčáka, J. Krišáka, R. Puchera a Magdoška, vylúčení: 5:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müller - Civáň, Mášik, 2000 divákov

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Vorobel, Ščibran, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - K. Kováč, Holečko, Gajdoš
Martin: Rovnianek - J. Kováčik, R. Böhme, Schneider, Česnek, Michnáč, Stančok, Magdoško - Riečičiar, Lezo, Kotlárik - Pavel, Mahdalík, R. Paľov - Janovský, Šimurda, R. Sýkora - Pokrivčák, J. Krišák, R. Pucher

V Košiciach sa hral iba priemerný hokej. Domáci z úvodných presiloviek nevyťažili nič a až v 13. minúte, po tom ako Rovnianek so šťastím puk dostal za bránku a Drotárov pokus spoza bránky bol zblokovaný, skóroval skúsený Ihnačák. Ešte pred prestávkou však pri vylúčení Sabola Böhme v presilovke prestrelil Šimonoviča - 1:1. Druhá tretina bola absolútne nezáživná. Okrem individuálnej akcie Špilára, ktorej chýbala koncovka a žŕdky, ktorú nastrelil hosťujúci Riečičiar, nezaujalo nič. Tretiu dvadsaťminútovku začali lepšie Martinčania ťahajúci sériu piatich zápasov bez straty bodu. Paľov v 44. min prestrelil domáceho gólmana a hostia viedli. Krátko na to mohol vyrovnať Kováč, no podarilo sa mu to až v 47. minúte, keď v presilovke na trikrát dotlačil puk do bránky. Záver Martinčania nezvládli. Deväť sekúnd pred koncom v presilovke zavesil do odkrytej časti súperovej bránky puk reprezentant Špilár a rozhodol o najtesnejšom víťazstve favorita 3:2.

Hlasy trénerov:
Milan Jančuška (tréner Košíc): "V tomto stretnutí bolo dosť cítiť predchádzajúcu prestávku v súťaži. Náš výkon bol rozháraný. Chýbala nám finálna prihrávka, ale aj dôraz v koncovke. Vedeli sme, že súper bude brániť, presadzovali sme sa ťažko a až v závere víťazstvo doslova vybojovali. S bodmi však vládne spokojnosť."

Milan Hovorka (tréner Martina): "Opäť sme proti Košiciam podali dobrý výkon a opäť po tretí raz v sezóne prehrali o gól. V tomto prípade je to o to smutnejšie, že teraz sme inkasovali 9 sekúnd pred koncom stretnutia v oslabení. Som sklamaný, že sme prehrali, ale život ide ďalej."