HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kosice na finale nastupia (a budu hrat naplno!)

KOŠICE 8. apríla (SITA) - Košickí hokejisti nakoniec nepristúpili k radikálnemu kroku a do finálových stretnutí s bratislavským Slovanom predsa len nastúpia. Rozhodlo sa o tom ešte pred štvrtkovým predpoludňajším tréningom. Po spoločnom obede odcestovala výprava do Bratislavy. S akými predsavzatiami vstúpia železiari už po šiestykrát do finálových bojov, prezradil pre agentúru SITA asistenta trénera Milana Jančušku: "Ak hrať, tak potom tak, aby sme si neurobili hanbu. Ide tu predsa o mená hráčov, ich imidž. Dobrý výsledok môžeme dosiahnuť iba keď podáme stopercentné výkony. Verím, že chlapci zabojujú aj napriek nepriaznivej finančnej situácii. S výnimkou Ryboviča by sme mali mať k dispozícii všetkých hráčov, všetci sa rozhodli vo finálových bojoch byť k dispozícii. Čo sa týka prípravy, tá po športovej časti prebiehala normálne, trénovali sme naplno bez zmien. Atmosféra? To je už iná vec, finančné problémy ju poznačili. Bola napätá a nervózna,"
Kapitán mužstva, už 38-ročný Igor Liba, k celej situácii poznamenal: "Keď sme už vo finále, nemali by sme ho len tak odkorčuľovať. Nemá zmysel, aby nastúpili hráči, ktorí nie sú ochotní bojovať naplno. A nenastúpiť vôbec? To by sme boli sami proti sebe. Každý hráč sa musí rozhodnúť sám. Teraz však majú tí, čo chcú odísť, šancu predať sa. Skautov a záujemcov bude na finálových zápasoch určite dosť."
A na čo myslí pred finále obranca Jerguš Bača? "V prvom rade musím povedať, že som bol rozhodnutý hrať za každých okolností. Na druhej strane som bol presvedčený, že po postupe do finále sa ľady pohnú a prostriedky sa nájdu. Nenašli sa, ale život ide ďalej. Mali by sme súťaž dohrať so cťou, veď keby sme finále sabotovali, aj tak by sme si nepomohli."

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk