Ani Hossov ani Svehlov gol ich timom nepomohli

NEW YORK 8. apríla (SITA) - V ôsmich stredajších stretnutiach najvyššej zámorskej hokejovej súťaže NHL sa predstavili piati Slováci. Washington, pre ktorý je play off už pasé, privítal na vlastnom ľade istého postupujúceho, tím St. Louis. Prvú tretinu vyhrali bluesmani 1:0. V druhej tretine, presnejšie v jej 5. minúte sa tri razy menilo skóre. Najskôr Washington Eaglesom vyrovnával na 1:1. Potom Scott Young zo St. Louis dostal Blues opäť do vedenia. Posledným strelcom v tejto minúte bol washingtonský Gratton a preto bolo po dvoch častiach 2:2. V treťom dejstve si asistenciu do kanadského bodovania pripísal Slovák Pavol Demitra (1 strela) pri góle, ktorým sa hostia dostali do vedenia 3:2. Stretnutie nakoniec skončilo 4:2 pre St. Louis. V tíme hostí si jeden mínusový bod pripísal Ľuboš Bartečko, pričom jeho spoluhráč Michal Handzuš stále odpočíva pre zranené rameno. V drese Capitals sa jednou strelou prezentoval Richard Zedník, ktorého nepodporil zranený Peter Bondra. V Toronte zohrali stretnutie prvé dve mužstvá zo Severovýchodnej divízie. Boli nimi domáce javorové listy a senátori z Ottawy. O tom, že body ostanú doma rozhodol domáci Yanic Perreault, ktorý strelil všetky 4 góly svojho tímu. Za hostí skórovali Rus Alexej Jašin a Slovák Marián Hossa. Slovenský juniorský reprezentant si pripísal 14. gól v sezóne a jeho ruský kolega zaznamenal 44. úspešný strelecký zápis. Kapitán Ottawy je v tabuľke strelcov momentálne druhý za Teemuem Sellänem z Anaheimu, keď Fín nastrieľal už 45 gólov. Účasť v paly off si zabezpečili aj hráči Boston Bruins, ktorí vycestovali pre 2 body na Floridu. Domácemu tímu nepomohol ani gól, ktorý dal ich obranca, Slovák Róbert Švehla. Martinčan napriahol v 5. minúte duelu a dostal svoj tím do vedenia 1:0. Bol to prvý gól slovenského reprezentanta od 20. februára tohto roku. Ten si však aj napriek nemu v dueli zaknihoval jeden mínusový bod. Florida napokom podľahla Bostonu 2:5.