Košice - Žilina 2:1

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 23. kolo: HC Košice - MsHK ŠKP Žilina 2:1 (1:0, 1:0,0:1)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 23. kolo:

HC Košice - MsHK ŠKP Žilina 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 7. Drotár (Ľ. Sabol, M. Ihnačák), 23. Škovira (Vantroba) - 44. Straka
Zmeny: od 29. Frühauf za Ščibrana (Košice), vylúčení: 8:9, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Findura - P. Grečko a M. Grečko, 2000 divákov

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Vorobel, Ščibran, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, Troliga, K. Kováč - Gajdoš, Holečko, Kristián

Žilina: Kožuch - Kusovský, Škorvánek, J. Lukáč, Horák, Pozník, Kramný - Šafarik, Beran, R. Rehák - Kazda, Hreus, Čacho - Lažo, Húževka, Straka - Krajčí, Kompiš, Gálik

Stretnutie v Košiciach bolo rozkúskované kvôli častým vylúčeniam, no presilovky pre mužstvá neboli výhodou. V 7. min dostal Drotár ideálnu prihrávku od Sabola a pomedzi Kožuchove betóny dostal puk do bránky - 1:0. V 12. min mohol pridať druhý gól Gajdoš, ale zblízka netrafil. Na začiatku druhej tretiny mohol vyrovnať Kompiš, ale puk za Šimonovičov chrbát nezasunul. Nasledoval trest v podobe Škovirovho gólu, ktorý sa dravo natlačil až pred žilinského gólmana - 2:0. V poslednej minúte druhej tretiny domáceho Šimonoviča počas presilovky ani na trikrát neprekonal Krajčí. V 44. min po kardinálnej chybe Vorobela, ktorý prihral rovno pred bránku Strakovi, strelili hostia kontaktný gól. Košičania sa potom viac zamerali na defenzívu a z ojedinelého protiútoku po peknej prihrávke Sabola veteránovi Ihnačákovi puk skĺzol z čepele skôr ako zakončil. V 57. min mohol poistiť víťazstvo Košíc Sabol, ale jeho pokus skončil v Kožuchovej lapačke. Minútu pred koncom pomohla hosťujúcemu brankárovi po strele Drotára žŕdka.

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Nepodali sme optimálny výkon. Za stavu 2:0 sme nevyužili niekoľko šancí, tento zápas sme mohli dohrať v pohode. Potom však Žilina začala hrať deštruktívny hokej, niekedy až za hranicou únosnosti a to nás rozhádzalo. Spokojní sme iba s tromi bodmi."

Vincent Lukáč (tréner Žiliny): "Videli sme normálne extraligové stretnutie. Po tretí raz sme s Košicami prehrali o gól, no malo to svoj náboj. Vždy to má iskru, keď Lukáč a Slanina sú v Košiciach na súperovej striedačke. Som hrdý na našich chlapcov. Doma ani vonku sa nijakého súpera nebojíme, no opäť sme dnes nedali góly. V tretej tretine Košice iba vyhadzovali puky. Niekedy lepší prehrá."