Košice - Liptovský Mikuláš 4:3 pp

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 24. kolo: HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po predĺžení (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 24. kolo:

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po predĺžení (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 30. Ihnačák (Drotár, Vorobel), 41. Drotár (Sabol), 51. Sabol (Drotár), 62. Ihnačák (Sabol) - 1. J. Pleva, 14. Krátky (Kohút, Sakáč), 40. Kohút (Sakáč, Šebo)
Zmeny: Košice od 17. min bez Horňáka, Kristiána a Troligu, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc a Hauko a Mullner, 2000 divákov

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Vorobel, Nádašdi, M. Segľa, Frühauf - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Gajdoš, Troliga, K. Kováč - Horňák, Holečko, Kristián
Liptovský Mikuláš: Kompas - Smerčiak, Lištiak, Bača, M. Droppa, Devečka, Školiak - K. Bartánus, J. Pleva, Šebo - R. Školiak, Trochta, R. Huna - Sakáč, Kohút, Krátky - Kriška, Bartík, M. Miklík

V Košiciach uplynulo len 19. sekúnd a ľahučká strela Plevu prekvapila brankára Šimonoviča. V oslabení mohol vyrovnať Škovira, ale Kompas bol pozorný. V 14. min po peknej kombinácii tretieho útoku zakončoval Krátky do prázdnej bránky a bolo 0:2. Domáci sa z letargie prebrali až v druhej tretine. V polovici zápasu po predchádzajúcich príležitostiach Kledrowetza, či Holečka znížil na 1:2 kapitán Ihnačák, ktorý sa dobre orientoval pred bránkou a Kompasom vyrazený puk z otočky namieril presne. Tesne pred koncom druhej dvadsaťminútovky však po rýchlom protiútoku a prihrávke Sakáča prekonal Šimonoviča Kohút. Iba 31 sekúnd z tretej tretiny stačilo Drotárovi aby upravil na 2:3, potom v 44. min trafil Kováč žrďku. V 51. min sa najlepší druhý útok domácich postaral o vyrovnanie. Pred bránkou pohotovo tečoval strelu Sabol. Hneď v prvej minúte predĺženia bol vylúčený hosťujúci Trochta a v presilovke rozhodol o domácom víťazstve kapitán Ihnačák.

Hlasy trénerov:
Milan Jančuška (tréner Košíc): "Po hrubých chybách sme prehrávali 0:2. Začali sme zle, málo sme korčuľovali, hrali bez pohybu a nasadenia. Až po korektúrach v zostave, keď sme vynechali štvrtý útok sa naša hra zlepšila a vrátili sme sa do zápasu. Znížili sme na 1:2, no pri našom tlaku z prečíslenia inkasovali. Bojovnosťou sme však stretnutie nakoniec otočili."

František Hejčík (tréner Lipt. Mikuláša): "Zápas sme rozohrali dobre. Dali sme tri pekné góly po troch vypracovaných akciách. Dostali sme však tri po našich chybách. Nielen že sme tak prišli o víťazstvo, ale nakoniec stratili aj bod.