Skalica - Košice 1:1 po predĺžení

25.kolo Slovenské Telekomunikácie Extraligy HK 36 Skalica - HC Košice 1:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

HK 36 Skalica - HC Košice 1:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Góly: 7. T. Višňovský (Mosnár) - 31. Kristián (Troliga)

Zmeny: Skalica od 41. Valko namiesto Flamíka, od 41. Komínek namiesto Valka - Košice od 6. min Horńák namiesto Drotára, od 41. min Horňák namiesto Gajdoša, od 31. Košice s Drotárom, vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Drotár (Košice) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0,

rozhodovali: Maruščin - Jung, Lokšík, 2 500 divákov

Skalica: Kučera - Š. Fabián, Mosnár, M. Ivičič, Flamík, Bukna, Valko - T. Višňovský, Hujsa, Čársky - Kocák, Jarolín, R. Hartmann - Kubenko, Prošvic, Kavulič

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Frühauf - Škovira, Kroták, Holečko - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Gajdoš, Troliga, Kristián

Na skalickom ľade potvrdili v tejto sezóne, že Skalica dokáže hrať vyrovnanú partiu s každým súperom, a tak aj východniari pocítili, že každý bod získaný je cenný. V 7. min gólom ako z hokejovej učebnice otvoril skóre Tibor Višňovský, keď voľne stojaci pred bránou nedal po Mosnárovej dorazenej strele Šimonovičovi šancu. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, oba celky disponovali taktickým a bojovným výkonom. Na oboch stranách sa zaskveli gólmani. Skalický Martin Kučera si poradil so šancami Ľ. Sabola, Drotára i M. Ihnačáka. Na druhej strane zas Šimonovič podržal svoje mužstvo pri gólových príležitostiach Hujsu, Hartmana i Jarolíma. V druhej tretine skórovali len hostia, keď peknú kombinačnú akciu v 31. minúte zakončoval Kristián. Po obetavom výkone na oboch stranách aj po predĺžení sa súperi rozišli deľbou bodov.

Hlasy trénerov
Ivan Černý (tréner Skalice): "Z našej strany to bol bojovný obetavý výkon, v ktorom sme vybojovali cennú remízu. Myslím si, že na šance to bolo so súperom vyrovnané, takže remíza je spravodlivá. Naši hráči si zaslúžia za predvedený obetavý výkon pochvalu."
Milan Jančuška (tréner Košíc): "Bol to dobrý extraligový zápas a podali sme herný a takticky disciplinovaný výkon. Škoda nepremenených šancí, lebo sme si mohli z horúceho skalického klziska odviezť aj tri body."