HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košice zdolali vedúci Trenčín 4:2
zdroj:

Košice zdolali vedúci Trenčín 4:2

Slovenské Telekomunikácie Extraliga - 26.kolo: HC Košice - Dukla Trenčín 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 26. kolo:

HC Košice - Dukla Trenčín 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 15. Škovira (Kledrowetz, Kroták), 31. Ľ. Sabol (Drotár, M. Ihnačák), 48. Kmiť (Škovira), 52. Kledrowetz (Škovira) - 26. Sivák (Sejejs), 41. Kukumberg (Hanzal, M. Kováčik)


Bez zmien, vylúčení: 5:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška - Čavojský, Pavlovič, 2000 divákov

Zostavy:
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nadašdi, - Škovira, Kroták, Kmiť
- M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Troliga, Holečko, Kristián
Trenčín: Murín - Sejejs, Starosta, Janík, Heš, Galvas, Meszároš - Hanzal, Kukumberg, Šagát - Barinka, Melicherík, M. Kováčik - Sivák, Koložváry, Kristín - Melichárek, J. Kóňa, Kmeč

Spočiatku sa hralo z oboch strán opatrne, hoci Košičania viac útočili. Dočkali sa však až v 15. min, keď v presilovke piatich proti trom vypálil od modrej Kledrowetz, Murín jeho strelu vyrazil a Škovira ju zasunul do v podstate prázdnej bránky. Dukla mala v druhej tretine v 26. min rovnako výhodu presilovky piatich proti trom a využila ju, keď Sivák pretlačil puk cez ležiaceho Šimonoviča. Vojaci vzápätí zvýšili obrátky, no ich tlak ustal po tom, ako v 31. min inkasovali. Na Sabolovu tvrdú strelu z uhla reagoval brankár Murín neskoro. Z poslednej tretiny uplynulo len 55 sekúnd a hostia opäť vyrovnali, autorom ich gólu bol Kukumberg. Košičania však aj do tretice išli v stretnutí do vedenia. Po chybe Hanzala počas presilovky hostí vypálil Škovira a Kmiť vyrazený puk pohotovo namieril do bránky. Poistka v podobe štvrtého gólu prišla v 52. min. Škovira v oslabení našiel pred bránkou Kledrowetza, jeho pohotové zakončenie ešte Murín vyrazil, Kledrowetz však trafil puk vo vzduchu a poslal ho za jeho chrbát.

Hlasy trénerov:
Róbert Spišák (tréner Košíc): "Bol to vynikajúci zápas s patričným nasadením a veľkou bojovnosťou. Chlapci siahli na dno síl. Dnes hrali pod tlakom po nevýrazných predchádzajúcich výkonoch, zabojovali však aj za zranených hráčov. Chcem im poďakovať."


Vladimír Hiadlovský (asistent trénera Trenčína): "Bol to výborný zápas z oboch strán. Hokej je hra chýb a my sme ich potom, ako sme vyrovnali na 2:2, urobili dve. Obe súper stopercentne využil, a tým zápas rozhodol."

Najnovšie z klubu: Martin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk