Poprad - Košice 1:5

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 28. kolo: ŠKP Poprad - HC Košice 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 28. kolo:

ŠKP Poprad - HC Košice 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)

Góly: 48. Hvila (R. Gavalier, A. Kollár) - 5. Drotár (Ščibran), 8. Kroták (Kmiť, Vantroba), 11. Ľ. Sabol (Drotár, M. Ihnačák), 25. Škovira (Kroták, Kmiť), 31. Ľ. Sabol (M. Ihnačák)
Zmeny: 6. Barto za Kolbu, 11. Drvár za Klempu, 29. Brumerčík za M. Turana, 41. M. Turan za Barta - 31. K. Kováč za Krotáka, vylúčení: 9:10 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - Krpelec, Valach, 1536 divákov

Poprad: Klempa - M. Turan, Jurčo, Rusnák, Kolba, R. Gavalier, M. Tomas - P. Segľa, Palovčík, R. Tomas - Hvila, A. Kollár, Valigura - Misál, M. Štefanka, Paukovček - Jurinyi, Slaninák, Petričko
Košice: Fedor - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Troliga, Holečko, Kristián

Košice dokonale zaskočili Poprad, keď v polovici prvej tretiny viedli už 3:0. Úspešnými strelcami boli Drotár, Kroták a Sabol. Po treťom góle znechuteného Klempu vystriedal v bránke Drvár. Košičania hrali uvoľnene a s prehľadom. Popradčanom naopak viazla kombinácia, hrali úplne rozhárane, za čo sa im dostal na konci prvej tretiny piskot z domácich tribún. V úvode druhej tretiny išiel na trestnú lavicu obranca Miroslav Turan, čo Košičania dokázali bleskovo využiť na strelenie štvrtého gólu. V 31. min pridal piaty gól mužstva z metropoly východu v presilovke Sabol. Popradčania v tretej tretine aspoň trochu zvýšili úsilie, čoho výsledkom bol čestný úspech z hokejky Hvilu. Košičania však v tom čase už len v pohode kontrolovali svoj náskok.

Hlasy trénerov:

Ján Šterbák (tréner Popradu): "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Mali sme úplne zlý prístup k tomuto stretnutiu, hrali sme úplne benevolentne a takto sa nehrá o ligové body. Slabým prístupom k hre môžeme len veľmi ťažko získať výhodné pozície z pohľadu obrannej i útočnej hry. V tretej tretine sa to trošku zlepšilo vďaka nášmu tvrdšiemu príhovoru v kabíne. S takým prístupom sa nedá víťaziť v extralige."

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Vyšiel nám úvod, mali sme lepší pohyb a dobre sme kombinovali. Do desiatej minúty sme rozhodli o výsledku zápasu, keď bolo 3:0. Potom sme už zápas taktickou a disciplinovanou hrou kontrolovali. Mrzí nás zranenie Krotáka."