Komentar druheho finaloveho zapasu

V sobotu podvečer pokračovala finálová séria Extraligy na bratislavskom zimnom štadióne svojim druhým dejstvom. Po prvý krát v histórii slovenského hokeja rozhodoval stretnutie zahraničný rozhodca, medzinárodne skúsený Reithar z Česka.
Druhé stretnutie malo od začiatku úplne rozdielny obraz ako prvé vzájomné meranie síl v piatok. Hostia z Košíc sa ujali vedenia už v 3. minúte gólom Jasečka, aby pár sekúnd nato domáci vyrovnali zásluhou Kropáča. Oba góly padli po viacmenej náhodných strelách, kedy obaja brankári po prvý krát kapitulovali. Podobná situácia sa opakovala aj krátko pred koncom prvej tretiny, kedy sa hostia dostali znova do vedenia gólom Ilavského, ale za domácich vyrovnával Iľjin.
Začiatok II. tretiny opäť vyšiel lepšie hosťom z Košíc, keď ich Ilavský znova dostal do vedenia , ale domáci aj po tretí krát vyrovnali gólom gólom Tomíka, ktorý skóroval hneď po návrate z trestnej lavice. Pred koncom tretiny zvyšoval na 3:4 pre hostí Mižík a Košice dokázali tento stav udržať až do konca II. tretiny.
V III. tretine zvýšil Ihnačák náskok hostí na 2 góly. Brankár Slovana Rovnianek sa nechal po tomto góle vystriedať a na jeho miesto nastúpil Čapek. Hoci domácich dostal opäť do hry gólom Višňovský, Mižík svojim druhým zásahom v brejku zasunul puk za chrbát bratislavského brankára a rozhodol o zápase. Domáci po zvyšok zápasu sa pokúšali o tlak, ale ich kŕčovitá hra nepriniesla úspech aj napriek úplnému premiešaniu zostavy Slovana. Iskierku nádeje vykresal opäť Višňovský, ale Slovan sa už na viac nezmohol a hostia z Košíc sa nakoniec zaslúžene tešili z víťazstva o gól.
Slovan - Košice 5:6