Ani Košice zvolenský rýchlik nezastavili !!!

Zvolen potvrdil svoju skvelú formu aj v Košiciach. Po prehratej prvej tretine strelil domácemu tímu 5 gólov v rade. Košičania znížili na konečných 3:5 až v poslednej minúte. Týmto víťazstvom zvolenčania natiahli svoju sériu bez prehry už na 11 zápasov!

HC Košice - HKm Zvolen 3:5 (2:0, 0:2, 1:3)

Góly: 2. Kroták (Kmiť, Škovira), 4. Troliga (Nádašdi), 60. Kroták (Kledrowetz, Kmiť) - 26. Štork (Kořínek), 33. Török (Čech, A. Rajčák), 46. Kořínek (Paciga), 52. Klouda (Kořínek), 53. Šechný (Török, Čech)

Zmeny: od 53. Fedor za Šimonoviča, od 33. - 42. Kristián za Škoviru - od 21. - 41. Zvolen s A. Rajčákom a Šlamiarom,

vylúčení: 6:8, navyše: Škovira 10 min za nešportové správanie - 29. Klepáč 10 min za napadnutie zozadu, 60. Križan za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0,

rozhodovali: Marušin - Bednár, T. Orolín, 2000 divákov

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Troliga, Holečko, Kováč
Zvolen: Križan - Čech, Kowalczyk, Klepáč, Štork, Škuta, Augusta - Weismann, Šechný, Török - Igor Majeský, Jánoš, Ľ. Kolník - Paciga, Kořínek, Klouda

Prvú príležitosť v šlágri kola mal Török, ale Šimonovič ho skrotil a z protiútoku po peknej prihrávke Kmiťa Kroták prekonal Križana. Neuplynuli ani štyri minúty a Košice viedli o dva góly, keď Troliga prestrelil hosťujúceho brankára. Zvolen bol nútený hrať nielen aktívnejšie, ale aj pritvrdil a prinieslo to svoje ovocie. Aj Košičania sa totiž nechali vylučovať a v 26. min v presilovke hostí prestrelil Šimonoviča od modrej Štork. V 33. min sa po buly ocitol Török pred domácim brankárom osamotený a chladnokrvne vyrovnal. V tretej tretine spočiatku oba tímy vyčkávali. Prvú vážnejšiu chybu urobili Košičania a Kořínek po prečíslení strelil vedúci gól. Domáci znervózneli, výsledkom toho bola ďalšia chyba Vantrobu, ktorú potrestal Klouda. Vzápätí pridal piaty gól HKm Šechný a Šimonovič sa nechal vystriedal Fedorom. Štyri sekundy pred koncom dal v presilovke bodku za stretnutím najlepší strelec Košíc Arne Kroták.

Hlasy trénerov:
Róbert Spišák (tréner Košíc):
"Zápas sme mali výborne rozbehnutý, aj za stavu 2:0 sme si vypracovali niekoľko dobrých príležitostí, ale nepremenili sme ich. Zvolen sa chytil kontaktným gólom, vrátil sa do zápasu a dokázal aj obrátiť jeho vývoj. Góly sme dostávali po hrubých individuálnych chybách."

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Málokedy po zápase chválim, ale dnes som hrdý na chlapcov, že z nepriaznivého stavu 0:2 obrátili na konečných 5:3. Je to fantastické, ďakujem im. Košice síce majú svoju silu, ale rozhodujúce je víťazstvo a tri body do tabuľky."