HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kosicania si pred domacimi zapasmi so Slovanom veria

KOŠICE 12. apríla (SITA) - V nedeľu o tretej hodine v noci dorazila z Bratislavy do Košíc výprava hokejistov HC VSŽ, ktorých hrialo sobotňajšie víťazstvo na ľade Slovana v druhom finálovom stretnutí West extraligy (6:5). Podvečer už Košičania trénovali, rovnako ako v pondelok predpoludním. Večer sa železiari presunú do rekreačného zariadenia v Košickej Belej, kde zotrvajú až do stredy. Trénerský tandem Ján Selvek - Milan Jančuška môžu byť zatiaľ spokojní, z Bratislavy si priviezli cenné víťazstvo.
"Až na prvý zápas v Liptovskom Mikuláši sme všetky ďalšie v play off zahrali veľmi dobre. V utorok by sme mali pokračovať v tom, čo nás v sobotu doviedlo k víťazstvu. Ťažko však povedať, ako to všetko skončí, zápasy sú mimoriadne náročné. Pokojne sa môže stať, že Slovan vyhrá u nás, tak ako my na jeho ľade. Ja sa však na chlapcov spolieham, doteraz ma nesklamali. Musia hrať naďalej trpezlivo, bez zbytočných vylúčení," povedal pre agentúru SITA pred utorkovým prvým domácim vystúpením o 17.00 h na zimnom štadióne na Kavečianskej ulici tréner Košičanov Ján Selvek.
Optimisticky naladený je aj útočník HC VSŽ Košice Peter Pucher. "Skúsime vyhrať obidva zápasy. Tým by sme dali bodku za dúfam že majstrovskou sezónou. Treba si však počkať, pretože aj Slovan má rovnaké chúťky, do Košíc určite nepríde len na výlet. Chce to aj kus šťastia, predovšetkým v koncovke a ďalej nerobiť chyby v obrane. Ten, kto vyhrá utorkový zápas, bude pred stredajším v psychickej výhode. Bude mať totiž pred sebou finálový mečbal, jeho rady budú isto pokojnejšie."
Košičania by mali nastúpiť v rovnakej zostave ako v Bratislave. Trénerom bude chýbať akurát Rybovič, ktorý odmietol nastúpiť kvôli podlžnostiam zo strany klubu. "Po sobotňajšom zápase mi volal a vravel, aby som mužstvu zagratuloval, vraj stretnutie pozeral v televízii," prezradil útočník VSŽ Košice a slovenskej reprezentácie Peter Pucher.Po dlhšom čase prežívajú Košice hokejový boom. Dnešná kapacita štadióna - 2000 divákov - pochopiteľne nestačí, tých pár sto lístkov je ako kvapka v mori v porovnaní so skutočným záujmom.

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk