L. Mikuláš - Košice 2:5

Slovenské Telekomunikácie extraliga - predohrávka 33. kola: MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - predohrávka 33. kola: {+r2250}

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Góly: 7. Kohút (Milec, Michael Miklík), 36. R. Školiak (Fatyka, Kohút) - 12. Cibuľa (Holečko, Nádašdi), 33. M. Ihnačák (Ščibran), 46. Kroták (Kmiť), 56. Vantroba (Kmiť, Kroták), 60. Kledrowetz

Zmeny: od 34. Kriška za Bartánusa - 41. Troliga za Holečka, vylúčení: 8:10 na 2 min , navyše Lištiak (L. Mikuláš) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kontšek - Chromčík, Mészáros, 863 divákov

Liptovský Mikuláš: Laco - Smerčiak, P. Lištiak, M. Školiak, Bača, Urban, Fatyka - K. Bartánus, Pleva, Šebo - R. Školiak, Trochta, Sakáč - Michael Miklík, Kohút, Milec
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko, K. Kováč

Domáci dokázali s favoritom držať krok dve tretiny, v záverečnej časti však Košičania troma gólmi rozhodli o svojom víťazstve 5:2. Ako prvý išiel do vedenia Liptovský Mikuláš, keď v 7. min využil presilovú hru Kohút. Lenže Košice obrátili skóre dvoma presnými zásahmi. Bývalý hráč domácich Cibuľa vyrovnal v 12. min na 1:1 a v polovici zápasu dostal Košice do vedenie využitou presilovkou Ihnačák. Mikulášanom sa podarilo na 2:2 vyrovnať individuálnou akciou R. Školiaka, ktorý sa v 36. min prekľučkoval medzi košických hokejistov a nedal Šimonovičovi šancu. Tretia tretina patrila hosťom, v ktorej Kroták tvrdou strelou, Vantroba v presilovke a Kledrowetz pri vlastnom oslabení rozhodli o výhre Košičanov.

František Hejčík (tréner L. Mikuláša): "Po dobrom výkone je výsledok 2:5 pre nás trochu krutý. Súper však lepšie využil šance, ale aj presilovky. Pokiaľ sme dokázali držať s favoritom krok, bol to vyrovnaný zápas. Máme za sebou dve ťažké stretnutia za dva dni, navyše nám chýbajú dvaja obrancovia aj útočníci základnej zostavy. Napriek tomu sme znepríjemnili favoritovi život."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Dnes sme ťažšie rozbiehali. Dve tretiny neboli z našej strany optimálne, keď viazla kombinácia, presnejšia finálna prihrávka aj zakončenie. Zlepšilo sa to až v záverečnej časti, keď sme využili naše skúsenosti a strelili tri góly."