Košice - Skalica 5:2

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 34. kolo: HC Košice - HK 36 Skalica 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 34. kolo: {+r2281,305x180}

HC Košice - HK 36 Skalica 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

Góly: 10. Ľ. Sabol (Škovira, Kroták), 16. Cibuľa (K. Kováč, Nádašdi), 42. Drotár, 48. M. Ihnačák (Ľ. Sabol, Vorobel), 51. Ščibran (Ľ. Sabol, M. Ihnačák) - 25. R. Hartmann (M. Ivičič, Jarolín), 51. R. Hartmann

Bez zmien, vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bodák - M. Grečko, P. Grečko, 1 800 divákov

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Troliga, K. Kováč

Skalica: Lipovský - Š. Fabián, Komárek, Bukna, Valko, M. Ivičič, Flamík, Vyrúbalík - T. Višňovský, Hujsa, Jurík - Kocák, Jarolín, R. Hartmann - Kavulič, Veselovský, Čársky - Štepanovský, Komínek, Kubenko

V prvej tretine sa hral rýchly kombinačný hokej, najmä zo strany domácich. Brankár Lipovský mal plné ruky práce. Veľa šancí Košičanov zlikvidoval, ale v 10. minúte po strele Sabola bol bezmocný. V domácom prostredí prvýkrát nastúpil útočník Cibuľa, ktorý skóroval v 16. min a zvýšil vedenie Košíc. Hostia znížili v úvode druhej tretiny, v 38. minúte mohol vyrovnať Višňovský, ale vo výbornej šanci bránku prestrelil. V závere sa oba tímy zamerali na defenzívu. Záverečná tretina vyšla domácim nad očakávanie, sériou troch gólov rozhodli o svojom jasnom triumfe. Skaličania v závere znížili na konečných 2:5.

Milan Jančuška (tréner Košíc):"Naše víťazstvo bolo zaslúženné, v závere nám vyšli kombinačné akcie, keď sme strelili potrebné góly. Mali sme hernú prevahu a množstvo šancí, takže sme mohli vyhrať aj vyšśím rozdielom. S predvedenou hrou som spokojný, ale len v prvej a tretej tretine."

Ivan Černý (asistent trénera Skalice:): "Úvod prvej tretiny nám nevyšiel podľa predstáv. V druhej sme hru vyrovnali, strelili sme aj gól, ale v záverečnej časti hry nás domáci rýchlymi gólmi položili na lopatky."