Prvou dvojicou v play-off Dallas - Edmonton

NEW YORK 13. apríla (SITA) - V pondelok mala kanadsko-americká NHL na programe sedem stretnutí, v ktorých sa opäť raz potvrdilo, aká vyrovnaná je táto súťaž. Svedčia o tom víťazstvá New Yorku Islanders a Floridy Panters, teda mužstiev, ktoré sa nedostali do play-off, nad najlepšími klubmi Východnej konferencie New Jersey Devils resp. Ottawa Senators. Rozhodlo sa aj o poslednom postupujúcom do play-off, ktorým sa stal po víťazstve v San Jose 5:4 po predĺžení Edmonton.
Zo siedmich Slovákov sa bodovo presadili len dvaja "ostrovania". Vladimír Országh strelil svoj prvý gól v NHL a jeho tímový kolega Žigmund Pálffy mal tiež svoj podiel na prekvapujúcom víťazstve Islanders v New Jersey 4:2, keď asistoval pri jednom z gólov. Országh, ktorý odohral väčšinu tejto sezóny vo farmárskej AHL, bol povolaný do mužstva potom, čo klub vymenil viacerých hráčov za miesta v najbližšom drafte. Vo svojom desiatom zápase v sezóne sa konečne trafil do čierneho, keď v strednom pásme prebral prihrávku od Dmitrija Nabokova, potiahol puk do útočnej tretiny a strelou z ľavého kruhu na vhadzovanie rozvlnil sieť. Bola to pritom jeho jediná strela v zápase. Najväčšiu zásluhu na víťazstve newyorčanov mal však brankár Felix Potvin, ktorý zneškodnil "diablom" rekordných 55 striel. Tí vytvorili 57 streleckými pokusmi nový klubový rekord. Zdeno Chára vyšiel podobne ako Marián Hossa (Ottawa), Róbert Švehla (Florida), Róbert Petrovický (Tampa Bay) a Richard Zedník (Washington) bodovo naprázdno. Prehra Calgary vo Vancouveri a výhra Edmontonu v San Jose znamená, že posledná miestenku do play-off sa ušla Edmontonu. Je tak už známa aj prvá dvojica vo vyraďovacích bojoch, ktorú vytvoria práve Edmonton a už istý víťaz základnej časti Dallas.