HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Start Svehlu v drese Slovenska na MS v Norsku je stale otazny

FLORIDA 13. apríla (SITA) - Základná časť v zámorskej NHL sa blíži k záveru, ale už teraz sa začína špekulovať o zmenách v jednotlivých tímoch. Najviac sa hovorí o tých kluboch, ktorým sa sezóna nevydarila podľa predstáv nielen fanúšikov, ale najmä majiteľov. Po tom, čo Florida Panthers pred dvoma rokmi postúpila až do finále Stanleyho pohára, kde prehrala s Detroitom Red Wings, sa už dvakrát po sebe neprebojovala ani len do 1. kola play off. Už dávnejšie sa hovorí, že jedným z hráčov, ktorých postihne výmena, bude aj slovenský reprezentačný obranca Róbert Švehla. "O mojom prípadnom odchode zatiaľ nič neviem. Zmeny v tíme však určite budú a podľa toho, čo sa píše v amerických novinách, môžu postihnúť aj mňa," povedal pre agentúru SITA Róbert Švehla, ktorý má s Floridou ešte trojročný kontrakt.
Na Slovensku sa však už viackrát hovorilo aj o možnom návrate Švehlu do rodnej krajiny. "Aj keď mám zmluvu na tri roky, skorší odchod nevylučujem. Možno sa vrátim už o rok, možno o dva," pripustil jeden z najlepších obrancov, ktorý v drese Floridy od jej vstupu do NHL v roku 1993, pôsobil.
Ako sa Švehla stavia k jeho prípadnej nominácii do reprezentácie Slovenska na svetový šampionát v Nórsku? "S trénerom reprezentácie Jánom Šterbákom som hovoril asi pred týždňom a predpokladám, že sa ešte som mňou skontaktuje. Zatiaľ nič nie je jasné, otázka môjho štartu na MS v Nórsku je stále otvorená. Po nevydarenej sezóne však momentálne nie som v najlepšej pohode," dodal na záver Martinčan v službách Floridy Róbert Švehla.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk