LeClair zariadil pre letcov aspon bod

NEW YORK 14. apríla (SITA) - V utorok boli v zámorskej NHL na programe dve stretnutia, pričom obe sa za stavu 2:2 dotiahli do predĺženia. Letci z Philadelphie, ktorí hrávajú stále bez zraneného kapitána Erica Lindrosa hostili na domácom ľade šable z Buffala. Sabres v stretnutí podržal český gólman Dominik Hašek, ktorý odolal 31 strelám súpera, z čoho jednu zneškodnil práve v predĺžení. Buffalo v nastavenom čase medzi žrde nemierilo, pričom ich najväčšiu šancu spálil 29 sekúnd po 60 minútach Slovák Miroslav Šatan. Strela príklepom ktorú vyslal slovenský reprezentant iba tesne minula cieľ a preto si mužstvá body po remíze 2:2 rozdelili. V domácom tíme si dva góly do kanadského bodovania pripísal kanonier John LeClair, ktorému patrí v tohtoročných tabuľkách produktivity 9. priečka. Útočník letcov sa preto svojím 41. a 42. gólom vzdialil bodovo najlepšiemu Slovákovi v tejto sezóne, Pavlovi Demitrovi, ktorý je desiaty, na tri body. V ďalšom meraní síl vycestovali hráči Montrealu do Tampy Bay. Predĺženie zariadil nováčik z Čiech Pavel Kubina. Vyrovnanie z jeho hokejky na 2:2 sa ukázalo po nastavenom čase ako konečné. Do diania na ľade zasiahol aj Kubinov spoluhráč slovenský reprezentant Róbert Petrovický, ktorý sa prezentoval jediným streleckým pokusom.