HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slovaci chcu z MS vo Fussene medailu

FÜSSEN 14. apríla (SITA) - Vo štvrtok o 16.30 h nastúpi slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov vo Füssene k svojmu prvému stretnutiu vo finálovej skupine. Ich súperom budú mladí hokejisti Švajčiarska, s ktorými zohrali Slováci vo februári tri prípravné stretnutia na ich pôde. Zverenci trénera Miroslava Kimijána po remíze v prvom stretnutí 3:3, dvakrát vyhrali 5:4 a 4:2. Už vtedy kormidelník slovenskej osemnástky povedal: "Švajčiarsko môže na MS v Nemecku zamiešať kartami." Do finálovej skupiny si Švajčiari priniesli prehru so Švédskom 0:3, ale aj prekvapivé víťazstvo nad Českom 3:2. Podobne aj Slovensko má už na svojom konte dva body a to za výhru nad hokejistami Ruska (3:2).

"Záverečné stretnutie s Ruskom bolo dôležité z pohľadu našich finálových ambícií. Napriek tomu, že sme prehrávali 0:1, sa chlapci v druhej tretine dokázali zmobilizovať a tromi gólmi rozhodnúť o výsledku. Umnou hrou sme v tretej časti hry náskok ubránili. Sú to dva dôležité body," povedal Miroslav Kimiján.
SITA: Podobne sa vám podarilo zvrátiť aj nepriaznivý vývoj stretnutia s USA, kde ste prehrávali už 0:2...
"Všetko je vo vnútornej sile kolektívu. V hokeji rozhodujú chyby, chlapci však dokážu v týchto kritických momentoch nahradiť jeden druhého, čo vo vyrovnaných stretnutiach rozhoduje. Výsledky, ktoré sme zatiaľ dotiahli nie sú náhodné."
SITA: Gáborík je najproduktívnejším hráčom turnaj, kto spolu s ním ešte ťahá mužstvo?
"Najúdernejším útokom je trenčianska formácia Gáborík, Tvrdoň, Bartovič, s ktorými hrá navyše ďalší Trenčan obranca Starosta. Veľkým našim plusom je, že sme najmenej vylučovaným mužstvom. Chlapcov sme dokázali presvedčiť, že MS sú niečím iným ako dlhodobá súťaž. Pochopili, že v týchto stretnutiach rozhodujú mikromomenty. Ak budeme zbytočne faulovať, súper bude hrať presilové hry a vypracuje si viac šancí na strelenie gólu."
SITA: S akými ambíciami vstupujete do bojov vo finálovej skupine?
"Na základe výkonov, ktorými sme sa doteraz prezentovali, chceme bojovať o medaily. Okrem víťazstiev sme dosiahli dobrý výsledok aj s Fínskom. Na základe momentálnej výkonnosti môžem povedať, že málokto s nimi prehrá rozdielom len jedného gólu. Nechcem však tento výsledok preceňovať. Teraz nás čakajú Švajčiari."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Atlanta Thrashers

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk