Košice - Slovan 4:2

Slovenské Telekomunikácie extraliga - dohrávka 36. kola: HC Košice - Slovan Bratislava 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - dohrávka 36. kola: {+r2495}

HC Košice - Slovan Bratislava 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 7. Ľ. Sabol (M. Ihnačák, Vorobel), 9. Škovira (Kmiť), 32. Vantroba (Kroták), 60. Škovira (Kmiť) - 40. Halaj (Pavlas), 46. Cíger (Kapuš, V. Vlk)
Zmeny: 41. Sersen za Šafaříka (Slovan), vylúčení: 4:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Jung, M. Novák, 2000 divákov

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko, K. Kováč
Slovan: Rybár - Pavlas, Šafařík, V. Vlk, Jendek, Seman, Javín - Kuľha, Rataj, Junas - Kapuš, Cíger, Macho - Mrena, Halaj, Mračka

Košičania boli v dohrávanom zápase 36. kola od začiatku aktívnejší a na koňa ich posadili vylúčenia belasých. V 7. min v presilovke piatich proti trom našiel milimetrovou prihrávkou Ihnačák Sabola a ten iba doťukol do bránky - 1:0. V 9. min hrali domáci opäť presilovku a Škovira aj so šťastím prekonal Rybára po druhý raz. Ešte pred koncom prvej tretiny mal tutovku na hokejke Holečko, ale gólman Slovana jeho úmysel vystihol. Úvodná desaťminútovka druhej tretiny patrila hosťom aj preto, lebo hrali tri presilovky. Rataj však na Šimonoviča nevyzrel, rovnako ani Macho. Keď v 32. min prestrelil od modrej Rybára Vantroba, zdalo sa, že Košičania nebudú mať so Slovanom žiadne problémy. Belasí však ešte do konca druhej časti hry znížili zásluhou Halaja a šesť minút po začiatku tretej tretiny zdramatizoval duel Cíger. Belasí ožili, no z brejkov mohli inkasovať. V 51. min pomohla Bratislavčanom po strele Ihnačáka žŕdka a kapitán Košíc nebol úspešný ani dve minúty pred koncom. Slovanu nevyšla ani záverečná hra bez brankára, keď skóre uzavrel gólom do prázdnej bránky Škovira.

Milan Jančuška (tréner HC Košice): "Videli sme výborné a dramatické stretnutie. Dôležité bolo využívanie presiloviek, my sme v prvej tretine zužitkovali dve. Gól Slovana na 3:1 bol nešťastný, ale chcem pochváliť chlapcov, že zabojovali. Výborný výkon podal v bránke Šimonovič."

Július Šupler (tréner Slovana): "Bolo to veľmi dobré stretnutie, rýchle, dôrazné, dynamické s dramatickým záverom. O výsledku sa rozhodlo v prvej tretine, keď súper využil dve presilovky. No v súvislosti s rozhodcom musím poznamenať, že vylúčenie Mračku nebolo namieste, naviac na trestnú lavicu mal ísť za filmovanie Košičan. V druhej tretine sme na domácu bránku vystrelili 28-krát, ale ani tak sme nedokázali skórovať. Snaha vyrovnať v závere nebolo korunovaná gólom."