HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po finalovom zapase - suhrn nazorov

KOŠICE 15. apríla (SITA) - Hlasy po stredajšom štvrtom finálovom stretnutí play off hokejovej West extraligy HC VSŽ Košice - Slovan Harvard Bratislava (3:0), ktoré rozhodlo o tom, že belasí neobhájili titul a železiari si na konto pripísali už tretí slovenský triumf (1994/95, 1995/96, 1998/99):

Ernest Bokroš, tréner Slovana Bratislava: "Gratulujem Košičanom k zisku titulu, pretože zvíťazili zaslúžene. Myslím si, že tak ako už viackrát odznelo, o víťazovi rozhodlo bojovnejšie srdce. To košické bilo silnejšie. Som sklamaný, lebo po dobrých výkonoch mojich zverencov v základnej i nadstavbovej časti nás v play off na pokles trochu upozornil už Zvolen a Košice to vo finále dokončili."
Milan Jančuška, asistent trénera HC VSŽ: "Podali sme veľmi kvalitný výkon, a preto sa chcem všetkým chlapcom poďakovať za to, že v stretnutí demonštrovali silu nášho kolektívu. Rozhodlo zapálené hokejové srdce."
René Pucher, útočník VSŽ Košice: "Som rád, že to tam padlo práve v tomto existenčnom zápase. Myslím si, že to bola práve moja strelecká parketa. Z nej som v tejto sezóne síce veľa gólov nedal, ale tento dnešný bol mimoriadne dôležitý. Podľa môjho názoru rozhodlo o víťazovi bojovnejšie srdce. Hokejový boh je spravodlivý, vrátil nám titul, ktorý nám Slovan pred rokom zobral."
Peter Pucher, útočník VSŽ Košice: "Pred play off sme si všetci spoločne sadli a dohodli sa, že ideme do toho napriek finančným problémom. Keď sa však mám priznať, neveril som, že to dotiahneme až k titulu. Mnohí nám totiž predpovedali, že skončíme svoju púť už na mimoriadne dobre hrajúcom Liptovskom Mikuláši. Som presvedčený, že dnes rozhodla sila kolektívu. Ten náš bol jednoliaty, dominovala v ňom skúsenosť."
Juraj Kledrowetz, obranca VSŽ Košice: "Presilovky nám v tejto sezóne veľmi nevychádzali, ale tá, z ktorej padol náš prvý gól, bola parádna. Chlapci to umne rozhodili, nakorčuľoval som si do voľného priestoru a tak ako som zvyknutý, pálil som príklepom. Je však jedno, kto dával góly, rozhodujúce je, že sme Slovan dostali na kolená. Pred začiatkom finálovej série som tomu neveril."
Igor Liba, útočník VSŽ Košice: "Hovoril som, že do Košíc sa po rokoch vraciam, aby som získal ešte slovenský titul, ktorý mi v zbierke chýbal. Vlani nám unikol o vlások, ale teraz, v 38 rokoch, som sa konečne dočkal a s neopísateľnou radosťou ako svojho času vo federálnej lige, som aj teraz dvíhal nad hlavu majstrovskú trofej. Moje pocity nedokážem opísať. Koľkokrát som už počul uštipačnú poznámku, že naše mužstvo je prestarnuté. Kto si to ešte myslí? Veď práve skúsenosti boli našou najväčšou zbraňou."
Richard Šechný, útočník VSŽ Košice: "Do finále sme išli s malou dušičkou. Po druhom zápase v Bratislave, po ktorom sme vyrovnali na 1:1 na stretnutia, sme si začali vážne veriť. Doma nás diváci hnali do útoku i do obrany, dodávali nám potrebné sily. Nehovorím, že Slovan hral zle, to nie, ale po prehre v druhom zápase bol trochu mimo."
Stanislav Jasečko, obranca HC VSŽ: "Už pred rokom sme mali titul v rukách, ale zobrali nám ho neprávom, teraz sme si ho vybojovali my poctivo. Košické mužstvo hralo zakaždým, čiže už po šiestykrát vo finále slovenskej extraligy, takže podľa mňa rozhodli aj tieto skúsenosti. Bol som aj pri posledných dvoch tituloch, ale tomu tretiemu stále nemôžem uveriť. Určite bol najťažšie vybojovaný."
Ľubomír Vaic, útočník HC VSŽ: "Takmer nik nečakal, že to dokážeme. Stavím sa, že možno ani 15 percent Slovákov neverilo, že titul získajú Košice. Prejavili sme sa však ako perfektný kolektív a všetkým sme ukázali, že hokej hrať vieme. Teraz už môžem povedať, že moje rozhodnutie vrátiť sa spoza veľkej mláky na Slovensko bolo správne."
Ladislav Vokurka (ČR), hlavný rozhodca štvrtého zápasu play off: "Neviem, či to bol dobrý ťah angažovať v slovenskom finále českých rozhodcov. To musia posúdiť iní. Na malom košickom štadióniku sa mi pískalo dobre, akurát tu bolo veľmi dusno, vzduch bol dosť vydýchaný. Myslím si, že zápas mal svoju kvalitu, aj keď po prvej tretine tempo trochu upadlo. Určite sa prejavila vo veľkej miere únava hráčov. Cítil som, že hokejisti už toho mali skutočne dosť."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Florida

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk