Satan dal diablom v tejto sezone uz 5. gol

NEW YORK 15. apríla (SITA) - V stredu bolo v zámorskej NHL na programe osem stretnutí, v ktorých sa predstavil rovnaký počet slovenských hokejistov. Bodovať sa podarilo štyrom z nich. Svoj 38. gól v sezóne dal najlepšie strieľajúci Slovák v zámorí v tejto sezóne Miroslav Šatan, ktorý pôsobí v službách klubu Buffalo Sabres. V poslednej minúte druhej časti hry zápasu Buffalo - New Jersey viedli hostia 1:0. Do ich obranného pásma sa však rútila popri jednom obrancovi hostí aj dvojica domáci útočníkov Peca, Šatan. Michal Peca, ktorý mal puk, prešiel súperovu modrú a z ľavej strany napriahol. Štipľavú strelu brankár diablov Martin Brodeur neudržal a po pravici korčuľujúci Miro dal Devils v tejto sezóne už piaty gól. Buffalo sa v tohtoročnej základnej časti podarilo nastrieľať diablom dovedna 8 gólov. Z víťazstva sa nakoniec tešili hostia, ktorí vyhrali 2:1. Florida si zaknihovala prvé víťazstvo po predĺžení v tejto sezóne, keď si poradila doma s Montrealom 3:2. O víťazstve domáceho mužstva rozhodol v 65. minúte nováčik panterov Marcus Nilson, ktorý dal svoj prvý gól v NHL. V nastavenom čase dostal puk do montrealskej tretiny obranca Róbert Švehla, ktorý ho viedol od červenej čiary. Jeho spoluhráč Nilson sa vtlačil medzi obrancov Stephanea Quintala a Scotta Lachancea a poskakujúci puk poslal ponad Fredericovu Chabotovu lapačku do siete. Florida zvíťazila 3:2. Predĺženie videli aj diváci v Toronte, kde sa predstavili ostrovania z New Yorku. Po 60 minútach bol stav nerozhodný 2:2, keď pri druhom góle Islanders si asistenciu pripísal aj Žigmund Pálffy. Do tohto stretnutia zasiahli v newyorskom drese Vladimír Országh a Zdeno Chára. Slovenský obranca nedokázal domácim hráčom 2-krát zabrániť v skórovaní, za čo si vyslúžil 2 mínusové body. Toronto napokon zvíťazilo 3:2. St. Louis si vycestovali pre 2 body do Anaheimu. V 17. minúte prvej časti hry sa asistenciou zapísal Slovák Pavol Demitra. Kanonier St. Louis si za prihrávku vyslúžil aj jeden plusový bod. Bodovať sa nepodarilo jeho spoluhráčovi Ľubošovi Bartečkovi a tretí bluesman Michal Handzuš do stretnutia nezasiahol. Posledný Slovák vykorčuľoval na ľad Caroliny, pričom mal na sebe dres Washingtonu. Bol ním Richard Zedník, ktorého tím hráva stále bez zraneného kanoniera Petra Bondru. Capitals si s Hurricans poradiť nedokázali a prehrali 0:3.