Novým lídrom po víťazstve na Spiši HC Košice

38.kolo Slovenské Telekomunikácie Extraligy HK VTJ Spišská Nová Ves - HC Košice 4:6 (2:3, 1:3, 1:0)

HK VTJ Spišská Nová Ves - HC Košice 4:6 (2:3, 1:3, 1:0) {+r2554,305x180}
Góly: 9. Saluga (Muránsky), 14. Laštiak (M. Dian), 30. Kožík (V. Turan, Saluga), 52. Jetš (Polomský) - 1. Kmiť (Kroták, Kledrowetz), 8. Cibuľa (Holečko, Nádašdi), 8. Kmiť (Kledrowetz), 31. Kroták, 39. Ľ. Sabol (Drotár, Ščibran), 40. Škovira (Kmiť)

Zmeny: od 21. min Sp. N. Ves so Zajacom a Baďom - od 34. - 46. Kristián za Krotáka, vylúčení: 7:10, navyše Šimonovič 10 min za vyhodenie puku, Kroták (obaja Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - Krpelec, Valach, 1000 divákov

Sp. N. Ves: Sopko - Sadiki, Bambúch, J. Hrubý, Čuj, V. Turan, Kožík - Polomský, Fábry, R. Ilavský - M. Dian, Laštiak, Tarkovacs - Muránsky, Saluga, Kostelňák - Jetš, Mazúr, Goldberger
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko, K. Kováč

Košice už v 25. sekunde zápasu otvorili gólový účet a keď v 8. minúte za 37 sekúnd strelili ďalšie dva góly, vyzeralo to na debakel domácich. Tí sa však vzchopili a do konca tretiny znížili na rozdiel gólu. Domáci dokázali v 30. min vyrovnať, potom však Košice pridali a zvýšili svoj náskok na tri góly. Napriek narastajúcemu skóre dokázali hráči Spišskej Novej Vsi kontrovať, avšak pozorný Šimonovič bol proti. Na hre domácich je sympatické nasadenie s akým pristupovali k zápasu. V záverečnej tretine dokázali z presilovky ešte znížiť na 4:6 a v 57. min samostatný nájazd Diana zlikvidoval pozorný Šimonovič. Riedko zaplnené tribúny videli celkom dobrý extraligový hokej.

Hlasy trénerov:
Vladimír Klinga (tréner Sp. N. Vsi): "Dosiahli sme prijateľný výsledok, ktorý odzrkadľuje naše možnosti. Škoda druhej tretiny, keď sme nestačili na herné kvality hostí. Musím poďakovať celému mužstvu za chuť vyrovnať sa skúseným Košičanom."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Mali sme dobrý úvod, potom sme vlastnými hrubými chybami dovolili domácim vyrovnať. Bolo to zapríčinené aj našim častým vylučovaním. Tri góly v prostrednej časti však rozhodli o našom víťazstve. Sympatické na hre domácich bola chuť odohrať dobrý zápas."