Košice - Martin 4:4

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 39. kolo: HC Košice - MHC Martin 4:4 po predĺžení (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)

{+r2564,305x180}

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 39. kolo:

HC Košice - MHC Martin 4:4 po predĺžení (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)

Góly: 10. Škovira (Kmiť), 30. Ščibran (Sabol), 41. Sabol (Ihnačák, Drotár), 52. Cibuľa (tr. strieľanie) - 8. Šimurda (Česnek), 11. Schneider (Lezo), 34. Šimurda (Špirko), 58. Markovič (Paľov)

Zmeny: od 21. min v košickom tíme namiesto K. Kováča Kövér, vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Bednár, Orolín, 2000 divákov

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko, K. Kováč
Martin: Rovnianek - J. Kováčik, R. Böhme, Schneider, Česnek, Magdoško, Stančok - Pokrivčák, Lezo, Kotlárik - R. Paľov, Mahdalík, Filip - Špirko, Šimurda, Sporina - Važan, Markovič

Košičania, ktorí aktuálne viedli extraligu, začali ofenzívne, ale Sabol aj Drotár stroskotali na pozornom Rovniankovi. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 8. min, keď po strele Česneka od modrej Šimurda prekonal po prvý raz Šimonoviča. Už v 10. min po brilantnej individuálnej akcii vyrovnal Škovira, no už o 17 sekúnd neskôr obranca hostí Schneider prekvapil domáceho brankára - 1:2.

Na začiatku druhej tretiny mohol pridať tretí gól Martina exnovovešťan Filip, ale Šimonovič bol namieste. V polovici stretnutia v presilovke po Sabolovej prihrávke vyrovnal na 2:2 obranca Ščibran, no aj do tretice Martin v Košiciach viedol. Špirkovo sólo síce Šimonovič ešte vyrazil, ale Šimurda napokon puk predsa len dorazil za jeho chrbát - 2:3.

Päťdesiatdva sekúnd v tretej tretine stačilo domácim na vyrovnanie, postaral sa oň Sabol. Potom mal tutovku na palici Kroták, no uspel až v 52. min Cibuľa. Ten bol v nájazde faulovaný, z nariadeného trestného strieľania chladnokrvne presne zakončil a Košice po prvý raz v stretnutí viedli. Martin však necelé tri minúty pred koncom zásluhou Markoviča vyrovnal a posnulu súboj do predĺženia. To už rozuzlenie neprinieslo, a tak sa na starom košickom zimáku zrodila remíza 4:4.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Prvé dva góly sme dostali po štandardných situáciách, keď sme v našom pásme prehrali buly. Stále sme iba ďoťahovali náskok súpera. A keď sme vyrovnali na 2:2, urobili sme zasa hrubú chybu na našej obrannej čiare. V tomto zápase sme sa natrápili, napriek tomu sme otočili na 4:3, ale po ďalšom zaváhaní súper vyrovnal. Nebol to z našej strany dobrý výkon, viazla súčinnosť jednotlivých formácií."

Milan Hovorka (tréner Martina): "Myslím si, že výsledok zodpovedá priebehu hry. Aj keď domáci začali dobre a mohli nám dať v úvode dva góly, postupne sa hra vyrovnala. Trikrát sme viedli, tri minúty pred koncom museli vyrovnávať, ale ten bod sme si zaslúžili. Konečne sme ho získali v piatom stretnutí, keď štyri predchádzajúce sme prehrali o gól."