Extraliga - Zvolen - Košice

40. kolo Slovenské Telekomunikácie Extraligy HKm Zvolen - HC Košice 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

HKm Zvolen - HC Košice 3:1 (1:1, 0:0, 2:0){+r2156,305x180}
Góly: 5. Pukalovič (Igor Majeský), 49. Török (Kowalczyk), 60. Kořínek - 7. Škovira (Kmiť)

Zmeny: Zvolen od 50. min bez Kolníka, od 41. min bez Liptáka a Pacigu - Košice od 5. do 50 s Frühaufom, od 50. min bez Horňáka, Holečka a Kristiána, vylúčení: 10:7, navyše: Kořínek 10 min za narazenie zo zadu - Škovira 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - Krpelec, Valach, 3650 divákov

Zvolen: Križan - Kowalczyk, Čech, Pukalovič, Štork, Augusta, Škuta - Török, Šechný, Weissmann - Ľ. Kolník, Jánoš, Igor Majeský - Lipták, Kořínek, Paciga - A. Rajčák, Klouda, J. Čierny
Košice: Šimonovič - Šcibran, Vorobel, Kledrowetz, Vantroba, M. Segľa, Nádašdi - Cibuľa, Sabol, Drotár - Škovira, Kroták, Kmiť - Kövér, Troliga, K. Kováč - Horňák, Holečko, Kristián

Vo Zvolene produkovali obe mužstvá útočný hokej. V dramatickom stretnutí využili hneď prvú presilovku domáci, keď skóre otvoril tvrdou strelou od modrej čiary Pukalovič. Hostia o dve minúty vyrovnali po akcii Kmiť - Škovira druhým menovaným. Zvolenčania najmä v druhej tretine nepremenili niekoľko vyložených šancí, na druhej strane sa Košičania nepresadil v presilových hrách. V záverečnej tretine hráči síce zmiernili tempo hry. Škovira nepremenil sólo a o pár minút sa z gólu radovali domáci hokejisti, keď si Košičania zrazili puk do vlastnej brány. Gól pripísali Törökovi. V závere zápasu Šimonovič vychytal Weissmanna a Šechného. Weissmann potom netrafil prázdnu bránu a 11 sekúnd pred koncom pri power play hostí spečatil víťazstvo do prázdnej brány Kořínek.

Hlasy trénerov:
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Len víťazstvo nám mohlo zaručiť prvé miesto. S týmto cieľom sme išli do zápasu. Bolo to náročné stretnutie, pretože kvalita na strane Košíc je obrovská. Mali sme opäť množstvo vylúčených hráčov, no musím im poďakovať, že dokázali odvrátiť množstvo presiloviek."
Róbert Spišák (tréner Košíc): "Bolo to kvalitné stretnutie. Hralo sa vo vysokom tempe, škoda, že sme nevyužili viac prečíslení. V úvode záverečnej tretiny ma mrzí nevyužitý nájazd Škoviru. Mali sme byť v tomto stretnutí viac dôrazný, škoda hrubých chýb útočníkov pred druhým gólom Zvolena."