V zápase zvratov sa radovala Žilina

Dohrávka 41. kola Slovenské Telekomunikácie Extraligy HC Košice - MsHK ŠKP Žilina 5:6 (0:0, 3:5, 2:1)... Košičania prehrávali už 0:5, vyrovnali na 5:5 no nakoniec vyhrala výborne hrajúca Žilina ! ! !

{+2677}

HC Košice - MsHK ŠKP Žilina 5:6 (0:0, 3:5, 2:1)

Góly: 36. Cibuľa (z tr. strieľania), 37. Kmiť (Škovira, Nádašdi), 39. Drotár (Sabol), 42. Cibuľa (Drotár), 46. Drotár (Vorobel, Sabol) - 21. Beran (R. Rehák), 23. Šafárik (Beran, R. Rehák), 27. Krajči, 30. Riečičiar (Hreus, Krajči), 32. Šafárik (Beran, Gálik), 54. Hreus (Riečičiar, P. Mihálik)

Zmeny: 14. - 41. Holečko za Krotáka, 27. Fedor za Šimonoviča - 21. Žilina s Krajčim, vylúčení: 3:3, navyše: 12. Kroták na 10 min za nešp. správanie - 13. Harant 5+DKZ za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Čavojský, Rakyta, 1800 divákov

Košice: Šimonovič - Ščibran, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Frühauf - Škovira, Kroták, Kmiť - Kövér, Sabol, Drotár - Cibuľa, Troliga, R. Tomas
Žilina: Hála - Kusovský, R. Procházka, Harant, Škorvánek, P. Mihálik, Kramný - Šafárik, Beran, R. Rehák - Riečičiar, Hreus, Gálik - Vozdecký, Pavel, Čacho - Löffler, Húževka, Straka

Neuveriteľný priebeh mal dohrávaný zápas v Košiciach. V prvej tretine hrali Košičania laxne, napriek tomu mohli vyhrávať, v 3. min mal dobrú príležitosť Roman Tomas, ktorý prišiel do Košíc z Popradu. Brankára Hálu neprekonal ani Kmiť v 9. min a domácu nemohúcnosť ilustrovala päťminútová presilovka počas vylúčenia Haranta, keď okrem Vorobela nevystrelil nik. Pár sekúnd pred koncom tretiny pohrozil Riečičiar a bol to varovný signál, ktorý domáci nebrali vážne.

Raketový nástup Žiliny v druhej tretine vyhnal Šimonoviča z bránky. V priebehu necelých siedmich minút inkasoval trikrát z hokejok Berana, Šafárika a Krajčiho. Striedajúci Fedor lovil puk zo siete do 32. min dvakrát. Až potom sa Košičania spamätali. Trestné strieľanie premenil Cibuľa, ktorý bol predtým v nájazde faulovaný. Po dravom prieniku sa presadil Kmiť a následne ešte v druhej tretine vykresal iskierku nádeje Drotár.

Keď v 2. min tretej tretiny znížil Cibuľa na 4:5, azda aj Košičania začali veriť, že sa stane zázrak. Drotár, ktorý mal v tomto stretnutí kapitánske céčko vyrovnal na 5:5, no Košičanov dostal do kolien v 54. min Hreus. Papierový favorit po prvý raz v tejto sezóne so Žilinou vyhorel.

Hlasy trénerov:
Róbert Spišák (tréner Košíc): "Začali sme veľmi nekoncentrovane. V druhej tretine zavládol v našich radoch chaos. Žilina využila kontry, po ktorých dala góly. Z tohto zápasu určite vyvodíme dôsledky. Musíme sa poučiť, hráme totiž aj v nedeľu. Musíme sa už vyvarovať hrubých chýb."

Peter Mikula (tréner Žiliny): "Mali sme veľmi dobre rozohratý zápas. Chceli sme ho dohrať v pokojnom tempe, veď sme vyhrávali 5:0. Domáci však vyrovnali, no šťastena sa priklonila na našu stranu, takže sme to otočili v náš prospech. Chceme postúpiť do osmičky a v tomto zápase sme k tomu urobili prvý krok."