Košice - Liptovský Mikuláš 6:1

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 42. kolo: HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

{+2699,305x180}

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 42. kolo:

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Góly: 20. Škovira (Holečko), 23. Drotár (M. Ihnačák, Sabol), 25. Ščibran (M. Ihnačák, Drotár), 30. Kmiť (Kroták, Vantroba), 45. Cibuľa (Nádašdi), 51. Kroták (Škovira, Kmiť) - 29. Bartík (Smerčiak)

Zmeny: 21. - 29. min Frühauf za Nádašdiho, od 37. Šterbák za Kledrowetza, od 44. Kövér za M. Ihnačáka - od 22. Rúfus za M. Školiaka, vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Nádašdi 10 min za napadnutie zozadu, Kmiť (obaja Košice) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Civáň, Mášik, 2000 divákov

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Šcibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko, R. Tomas

Liptovský Mikuláš: Janča - Bača, Smerčiak, M. Školiak, Urban, P. Lištiak, Dobrík - Kriška, Pleva, Kalousek - Miklík, Šebo, Sakáč - R. Školiak, Trochta, Krátky - Bartík, Milec

Košičania sa do Liptákov pustili húževnatejšie ako deň predtým do Žiliny. Po góle volali šance Ihnačáka, Sabola, Krotáka, ale najmä Vorobelova tutovka, no domáci bek trafil len do lapačky Janča. Dvanásť sekúnd pred prvou prestávkou však Škovira po Holečkovej strele predsa len doťukol puk do bránky. V úvode druhej tretiny prišla najskôr chvíľa Drotára, no a počas prvej presilovky si pred hosťujúcu bránku nakorčuľoval obranca Ščibran a zvýšil na 3:0. V 29. min síce Smerčiakovu strelu vyrazenú Šimonovičom Bartík poslal za chrbát košického brankára, no už o pár sekúnd na to po prihrávke Krotáka Kmiť poistil vedenie. Posledná tretina bola jasne v réžii domácich. V 45. min sa fantastickou individuálnou akciou blysol Cibuľa, ktorý prešiel cez všetko, čo mu stálo v ceste, a v 51. min po spolupráci s krídlami pridal šiesty gól Kroták.

Hlasy trénerov:
Milan Jančuška (tréner Košíc): "Kvalita a skúsenosti sa v tomto stretnutí prejavili. A to aj napriek tomu, že sme hrali v sobotu zápas. V tomto stretnutí sme mohli dať priestor aj hráčom z lavičky, ktorí zvyčajne nehrávajú."

František Hejčík (tréner L. Mikuláša): "Po hrubej chybe pár sekúnd pred koncom prvej tretiny sme prehrávali 0:1. V tretej minúte druhej tretiny bolo už 0:2, a to poznačilo vývoj zápasu. Dovtedy to vyzeralo dosť nádejne. Podržal nás brankár Janča. Chytal za nás po prvý raz. Prišiel z Prahy, má 23 rokov. Ukázal sa solídne, hoci bol s nami len na jednom tréningu."