Extraliga - Skalica - Košice

43.kolo Slovenské Telekomunikácie Extraligy HK 36 Skalica - HC Košice 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)

{+2715}

HK 36 Skalica - HC Košice 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)
Góly: 20. Valko (R. Hartmann, T. Višňovský) - 32. Kmiť (Kroták, Škovira), 33. Sabol (Kmiť, M. Ihnačák), 39. Kroták
Zmeny: Košice od 21. min bez Kövera, Troligu a Kristiána, vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Findura - Vrančík, Tvrdoň, 2 800 divákov

Skalica: Lipovský - Bukna, Vyrúbalík, M. Ivičič, Flamík, Valko, Komárek - T. Višňovský, Hujsa, J. Jurík - Kocák, Jarolín, R. Hartmann - Čársky, Oremus, Kubenko
Košice: Šimonovič - Ščibran, Vantroba, M. Šterbák, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko, R. Tomas - Kövér, Troliga, Kristián

Skaličania sa na domácom ľade pustili do Košićanov bez rešpektu a úvodný tlak domácich v úvode zápasu napovedal, že by mohli pomýšľať na bodový zisk. Gólom do šatne pekne zakombinovali Višňovský s Hartmannom a nikým nekrytý Pavol Valko svojím prvým gólom v sezóne posunul Skalicu do vedenia. V druhej tretine hostia zužitkovali svoje príležitosti, keď najprv v 32. minúte Kmiť vyrovnal. Po ňom nasledoval prakticky vzápätí zásah Sabola. Tretí gól a tri body pre Košičanov potvrdil Kroták, keď v 39. minúte využil chybu skalického mužstva a upravil na konečných 1:3. Hra mala vysoké tempo, svižný, kombinačný a taktický hokej sa skalickému divákovi páčil.

Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "Bohužiaľ po druhej tretine sme prehrávali 1:3 aj napriek tomu, že sme jasne herne dominovali aj na počet šancí, aj na počet striel. Záverečná tretina bola z našej strany kŕčovitá, no myslím si, že dnešný zápas sme si nezaslúžili prehrať."

Milan Jančuška, tréner Košíc: "Na začiatku zápasu sme museli eliminovať nápor súpera, čo sa nám aj podarilo. Dôležitý zlom vo vývoji zápasu bol náš tretí gól, aj keď treba priznať, že šťastný. Potom sme však umnou a taktickou hrou výsledok udržali do konca zápasu. Chcem poďakovať chlapcom za dobrý, taktický a disciplinovaný výkon podporený výborným brankárom."