Košice - Trenčín

44. kolo Slovenské Telekomunikácie Extraligy: HC Košice - Dukla Trenčín 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)

{+2746}

HC Košice - Dukla Trenčín 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)

Góly: 1. Drotár (Ihnačák), 5. Cibuľa (Holečko), 11. Kováč (Kmiť), 44. Ihnačák (Kledrowetz), 47. Ihnačák (Sabol, Drotár), 59. Škovira - 6. Sivák (M. Kováčik, Král), 31. Zlocha (Hanzal), 33. Kóňa (Kristín)
Zmeny: od 41. Trenčín bez Gábriša, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - Gajan a P. Grečko, 2000 divákov

Košice: Šimonovič -Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko, R. Tomas - Kövér, Kováč
Trenčín: Kompas - Starosta, Sejejs, Heš, P. Janík, Galvas, Gábriš, Viazanica - Hanzal, Kukumberg, Zlocha - Melichárek, Král, M. Kováčik - Kristín, Koložváry, Sivák - Kóňa, Melicherík, Srnka

Vo veľmi kvalitnom stretnutí sa Košičania ujali vedenia už v 48. sekunde, keď Ihnačák našiel Drotára a ten pálil bez prípravy. V 5. minúte sa brilantnou individuálnou akciou prezentoval Cibuľa a domáci viedli o dva góly, no v 6. min stačilo Trenčanom 31 sekúnd na to aby zužitkovali prvú presilovku. Cez ležiaceho Šimonoviča sa presadil Sivák. V 11. min po strele Kmiťa, Kompas puk len vyrazil a Kováč ho pohotovo zasunul za jeho chrbát. Poistiť vedenie mohol Sabol, ale v nájazde bránku minul. V druhej tretine tempo opadlo najmä zo strany Košíc a Dukla to využila. S prispením Šimonoviča strelil šťastný gól v 31. min Hanzal a v 33. min mal Kóňa pred domácim brankárom času a priestoru koľko chcel a na dvakrát sa presadil. V tretej dvadsaťminútovke však prišli chvíle košického kapitána Ihnačáka. Najskôr Sabol trafil do žrďky, ale v zápätí po Kledrowtzovej prihrávke zasúval puk Ihnačák do prázdnej bránky a v 47. min vypálil kapitán takmer od modrej tvrdo, vymietol pavučinu v rohu Kompasovej svätyne. Trenčania na konci zápasu zahrali neúspešnú power play a Škovira potvrdil víťazstvo domácich.

Hlasy trénerov:
Róbert Spišák (tréner Košíc): "Bol to zápas, v ktorom išlo o upevnenie si tabuľkových pozícií. Stretnutie malo svoju kvalitu. My sme mali veľmi dobrý začiatok. Dôležité bolo, že po nevydarenej druhej tretine sme sa dokázali vzchopiť a tromi gólmi v poslednej dvadsaťminútovke dotiahnuť zápas do víťazného konca."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Bolo to výborné stretnutie so zlým koncom pre nás. Proti tak silnému súperovi, ako sú Košice sa musíme v obrane vyvarovať takých chýb ako sme urobili v tomto zápase. Chlapcom však snahu uprieť nemôžem. Dokázali vyrovnať na 3:3, no pár minút nekoncentrovanosti v poslednej tretine nás pripravilo aspoň o bod."