Slovan - Košice 8:4

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 45. kolo: Slovan Bratislava - HC Košice 8:4 (0:3, 7:0, 1:1)

{+2779,305x180}

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 45. kolo:

Slovan Bratislava - HC Košice 8:4 (0:3, 7:0, 1:1)

Góly: 21. Rataj (V. Vlk, Pavlas), 25. Junas (Pavlas), 30. Rataj (Junas), 32. Junas (Pavlas), 36. Halaj (Lažo, Cíger), 37. Rataj, 39. Lažo (Halaj, Cíger), 45. V. Vlk (Halaj, Cíger) - 3. Cibuľa (Holečko), 6. R. Tomas (Cibuľa), 8. Škovira (Vantroba), 53. Škovira (Vantroba)

Zmeny: Od 8. Ondrejka za Rybára, od 21. bez Kolbu, Sersena, J. Sýkoru, Mrenu a Macha - od 36. do 40. Fedor za Šimonoviča, od 48. s Frühaufom, vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Lažo (Slovan) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Krpelec, Valach, 6555 divákov

Slovan: Rybár - Pavlas, Sersen, V. Vlk, Jendek, Seman, Javín, Kolba, Šarařík - Kuľha, Rataj, Junas - Lažo, Halaj, Cíger - M. Hudec, Kapuš, Pavličko - J. Sýkora, J. Mrena, Macho
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko, R. Tomas - Kövér, Kováč, Kristián

Košickým hokejistom vyšiel skvele úvod stretnutia a v priebehu ôsmich minút sa dostali do trojgólového vedenia. Brankára Rybára prekvapil ako prvý v 3. min strelou z ostrého uhla po vyhratom buly Cibuľa. Tretí košický útok sa v 6. min postaral aj o druhý gól hostí, keď sa v závare pred bránkou presadil R. Tomas. Po treťom presnom zásahu Škoviru v 8. min nahradil Rybára Ondrejka. Slovanu vyšiel v druhej časti hry dokonalý obrat. Už v úvodnej minúte premenil svoj nájazd na Šimonoviča Rataj, o štyri minúty využil presilovku Junas a na 3:3 vyrovnal po individuálnej akcii svojím druhým gólom Rataj. V presilovke ho opäť napodobnil Junas a poslal Slovan prvýkrát do vedenia. Domáci ešte do konca druhej tretiny pridali zásluhou Halaja, Rataja, ktorý dosiahol hetrik a Laža ďalšie tri góly a vytvorili nový rekord extraligy v počte strelených gólov jedného mužstva v jednej tretine. Na 8:3 zvýšil v záverečnej časti hry po krásnej kombinácii s Halajom Vlk. Na konečných 4:8 znížil premeneným samostatným nájazdom Škovira.

Hlasy trénerov:
Július Šupler (tréner Slovana): "Prvú tretinu sme odohrali veľmi zle, robili sme veľa chýb, čo súper dokázal využiť. Zapli sme až v druhej časti hry a som veľmi rád, že sme zápas otočili. Brankár Rybár nastúpil nie celkom zdravý, čo neprispelo k jeho dobrej pohode."

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Mali sme výborný úvod do stretnutia a dali rýchle góly. Do druhej tretiny sme však nastúpili nekoncentrovane, hrali sme slabo v obrannom pásme, kde mal Slovan veľa priestoru, a to dokázal využiť."