Poprad - Košice 2:5

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 46. kolo: ŠKP Poprad - HC Košice 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)

{+2812,305x180}

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 46. kolo:

ŠKP Poprad - HC Košice 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)

Góly: 49. Verčík (Cvejn, Segľa), 50. Kollár (Gavalier, Tomas) - 4. Kmiť (Škovira), 22. Škovira (Kroták, Kmiť), 27. Škovira, 43. Nádašdi (Cibuľa), 44. Kroták

Zmeny: 22. Hurajt namiesto Drvára, od 41. Poprad s Gibom a Zavackým, 46. Drvár namiesto Hurajta - 24. Šterbák namiesto Ščibrana, vylúčení: 9:11, navyše: Ščibran (Košice) 5 + DKZ za podrazenie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Müllner - Mášik a Novák, 1850 divákov

Poprad: Drvár - Sadiki, Jurčo, R. Gavalier, Rusnák, L. Cvejn, M. Tomas - P. Segľa, Palovčík, Verčík - Hvila, M. Štefanka, Valigura - Misál, Kollár, Paukovček - Jurínyi, Slaninák, Petričko
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko, R. Tomas - Kövér, Gajdoš, Kováč

Popradčania nedokázali nadviazať na víťazný zápas so Zvolenom a Košičania sa naopak rehabilitovali za prehru na Slovane vďaka dobrým nástupom do tretín a hrou v oslabeniach. Skóre otvoril už v 4. min po individuálnej akcii Kmiť a v úvode druhej tretiny sa presadil v presilovke Škovira. Počas domácej presilovky päť na troch sa po chybe Kollára dostal do brejku Škovira a s prehľadom zvýšil na 3:0. Popradčania hrali následne 5-minútovú presilovku päť na troch, ale tá bola pre nich priam utrpením, keď si nedokázali vytvoriť ani poriadnu šancu na skórovanie. V úvode tretej tretiny skórovali v rozpätí jednej minúty Nádašdi a Kroták. Popradčania síce 10 minút pred koncom znížili na rozdiel troch gólov, ale hostia im viac nedovolili.

Hlasy trénerov:
Milan Jančuška (tréner Košíc): "Prvá tretina sa začala obojstranne opatrne a potom paradoxne, keď sme hrali v oslabení, hra dostala spád. Keď Škovira skóroval v oslabení päť na tri, dostali sme sa do pohody a potom sme už dotiahli zápas do víťazného konca. Chcem pochváliť Mira Šimonoviča a aj celý kolektív za celistvý výkon."

Ján Šterbák (tréner Popradu): "Vedeli sme, že po prehre na Slovane podajú hráči súpera iný, kvalitnejší výkon. Košičania majú na všetkých postoch kvalitných hráčov a jednoznačne potvrdili úlohu favorita. My sme dnes dali šancu ďalším mladým hráčom, najmä obrancom. Sme samozrejme smutní, že po našich zbytočných chybách v presilovkách sme inkasovali rozhodujúce góly."