Košice - Sp. N. Ves

47. kolo Slovenské Telekomunikácie Extraligy HC Košice - HK VTJ Spišská Nová Ves 4:1 (4:0, 0:1, 0:0)

HC Košice - HK VTJ Spišská Nová Ves 4:1 (4:0, 0:1, 0:0){+r2554,305x180}
Góly: 9. Holečko (R. Tomas), 15. M. Ihnačák (Kledrowetz), 17. Škovira (Kledrowetz), 17. Sabol (Drotár) - 38. Saluga (V. Turan, Baďo)
Zmeny: od 36. Frühauf miesto Nádašdiho (Košice), vylúčení: 10:9, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Bednár a T. Orolín, 2000 divákov

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Šterbák, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko, R. Tomas - Kövér, Gajdoš, Kováč
Sp. N. Ves: Sopko - Zajac Baďo, J. Hrubý, Čuj, V. Turan, Kožík - Polomský, Saluga, Kostelňák - M. Dian, Jetš, Tarkovacs - Kolařík, Kristián, R. Ilavský - Muranský, Hopkovič, M. Fábry

Stretnutie malo spočiatku vlažné tempo, Košičanov prebral až vedúci gól pri ktorom Sopko vyrazil strelu Tomasa, ale Holečko ju poslal za chrbát brankára Spišiakov. V 15. min z presilovky piatich proti trom vypálil od modrej Kledrowetz, Sopkovi puk prekĺzol a Ihnačák pohodlne zvýšil na 2:0. Aj pri treťom góle mal Škovira situáciu uľahčenú, Kledrowtzova strela sa odrazila na hokejku nepokrytého útočníka. O pár sekúnd nato po Drotárovej prihrávke prepasíroval puk pomedzi Sopkove betóny Sabol. V druhej tretine domáci zvoľnili tempo, no Spišiaci boli v útoku nevýrazní až do 38. min, keď vylúčenie Segľu potrestal Saluga. V poslednej tretine Košičania už len kontrolovali získaný náskok.

{+l2546}Hlasy trénerov:
Milan Jančuška (tréner Košíc): "Bol to len priemerný extraligový zápas. O výsledku rozhodla prvá tretina, ktorú sme vyhrali 4:0. Potom sa hra často kúskovala po našich zbytočných vylúčeniach. Musím vyzdvihnúť bojovnosť súpera, ktorý sa ani za nepriaznivého stavu nepoddal."

Vladimír Klinga (tréner S. N. Vsi): "Niektorí naši hráči nastúpili až s príliš veľkým rešpektom. Aj preto sme dostali v prvej tretine štyri góly. Potom sme zostavu zredukovali, chlapci bojovali a na ľade favorita sa podarilo uhrať naozaj prijateľný výsledok."