Martin - Košice

48. kolo Slovenské Telekomunikácie Extraligy MHC Martin - HC Košice 2:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

MHC Martin - HC Košice 2:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0){+r2564,305x180}
Góly: 5. Kotlárik, 57. Kotlárik (Šimurda, Špirko) - 20. Špilár (Kövér), 33. M. Ihnačák (Sabol, Kroták)
Zmeny: od 21. Magdoško za S. Hudeca, od 41. Martin s Frkáňom, vylúčení: 5 - 7, navyše S. Hudec (Martin) 5 min + DKZ za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Muller - Vrančík, Pavlovič, 3500 divákov

Martin: Rovnianek - Michnáč, R. Böhme, Schneider, Česnek, S. Hudec, Stančok - Kazda, Lezo, Kotlárik - Paľov, Troliga, Filip - Špirko, Šimurda, R. Sýkora - Pokrivčák, Melicherík, Važan
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - Cibuľa, Špilár, R. Tomas - Kövér, Holečko, K. Kováč

Domáci mali výborný vstup do zápasu. Čo sa im nepodarilo v 43. sekunde, keď nastrelili žŕdku košickej bránky, im vyšlo v 5. min vďaka pohotovosti Kotlárika. Hostia potom vyrovnali hru, šance sa striedali na oboch stranách a gólom do šatne z hokejky Špilára sa znovu vrátili do zápasu. V druhej tretine Košice pridali plyn a zvýšená aktivita sa hosťom vyplatila, pretože Ihnačák dostal svoj tím do vedenia. Keď sa už zdalo, že skúsení východniari udržia svoj náskok, znovu sa prebudil Kotlárik a strelou medzi betóny Šimonoviča vynútil predĺženie. V ňom už gól nepadol, takže súperi sa rozišli zmierlivo.

Hlasy trénerov:
Milan Hovorka (tréner Martina): "Aj mi sme sa ťažšie dostávali do tempa, ale bolo to zapríčenené tým, že počas reprezentačnej prestávky sme mali viacerých zranených hráčov. Súhlasím, že to bolo bojovné a nie príliš oku lahodiace stretnutie, v ktorom prevládala taktika. S remízou sme spokojní."

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Bol to bojovný a dramatický zápas. Prevládala defenzíva aj preto, že na nekvalitnom ľade obom mužstvám viazla kombinácia. Po reprezentačnej prestávke sme sa nedokázali dostať do patričného tempa. Na našom výkone sa prejavila aj skutočnosť, že sme trénovali bez niektorých opôr."