Zvolen sa priblížil k miliónu

V dohrávke 49. kola Slovenské Telekomunikácie extraligy zvíťazil vedúci Zvolen na ľade druhých Košíc po vyrovnanom priebehu 2:1. Hráčom HKM sa tak ako prvým podarilo prekonať 100 bodovú hranicu.

{+2156,305x180}

V dohrávke 49. kola Slovenské Telekomunikácie extraligy zvíťazil vedúci Zvolen na ľade druhých Košíc po vyrovnanom priebehu 2:1. Hráčom HKM sa ako prvým podarilo prekonať 100 bodovú hranicu a priblížili sa k odmene milión korún pre najlepšie mužstvo základnej časti.

Slovenské Telekomunikácie Extraliga - 49. kolo:

HC Košice - HKm Zvolen 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 51. Ihnačák (Sabol, Drotár) - 27. Paciga (Harabín), 31. Igor Majeský (Jánoš)

Zmeny: od 26. - 34. Gajdoš za Škoviru (Košice), vylúčení: 2 - 8, navyše Kroták 5 min za hodenie hokejky, Škovira 10 min za nešp. správanie (obaja Košice), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Marušin - Bednár, Orolín, 2000 divákov

Strely na bránu: 22:23

Úspešnosť brankárov: Šimonovič 91.3 % - Križan  95.5 %

Vyhrané buly: 38:30

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - Cibuľa, Špilár, R. Tomas - Kövér, Holečko, K. Kováč

Zvolen: Križan - Čech, Kowalczyk, Klepáč, Štork, Škuta, Jakeš, Harabín - Török, Šechný, Jánoš - Ľ. Kolník, Kořínek, Weissmann - J. Čierny, Klouda, A. Rajčák - Paciga, Mahdalík, Igor Majeský

Opatrne vstúpili do šlágra 49. kola hráči druhých Košíc i vedúceho Zvolena. Križan musel byť v strehu akurát po strelách Ihnačáka a Ščibrana. Zvolen sa zväčša bránil, no sľubnú príležitosť mal v 18. min Török, ale Šimonovič jeho úmysel vystihol.

V druhej tretine nabral hokej obrátky vo chvíli, keď hrali domáci presilovku štyroch proti trom. Ani Kmiť ani Ihnačák však Križana neprekonali. Po strele Harabína však inkasoval domáci Šimonovič, ktorý puk len pred seba vyrazil a Paciga mal dosť času i priestoru. Hosťujúci brankár mužstvo podržal aj po nájazde Kledrowetza. Škovira nebol úspešný rovnako ako pri ďalšom nájazde Roman Tomas, ktorý minul vinkel súperovej bránky. Kroták pre zmenu v presilovke trafil len ležiaceho Križana. Zvolen využil zaváhanie domácej obrany a v oslabení sa dostal do dvojgólového vedenia, keď Majeský po sóle zasunul puk za Šimonovičov chrbát.

Aspoň znížiť mohol Škovira, no ten nepochodil rovnako ako už v tretej tretine počas presilovky piatich proti štyrom v 49. min Kmiť. Až v 51. min po prihrávke Sabola spoza bránky upravil na 1:2 Ihnačák. Košičania, ktorým vyšla tretia tretina, sa však v koncovke v tomto stretnutí trápili, aj preto v šlágri prehrali.

Hlasy
Róbert Spišák (tréner Košíc): "Ťažko sme sa dostávali do šancí a sľubné situácie sme riešili pomaly. Pred bránkou súpera sme mali byť dôraznejší. Čo sa týka disciplíny, sme s ňou spokojní aj napriek dvom vyšším trestom, ktoré však boli podľa mňa prísne."

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Toto víťazstvo je pre nás veľmi cenné. Musím poďakovať všetkým hráčom za výkon a za osobnú aj hernú disciplínu. Časté vylúčenia vyplývali z hry a nasadenia. Dúfam, že v takýchto výkonoch budú pokračovať aj naďalej."