Žilina - Košice 2:4

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 50. kolo: MsHK ŠKP Žilina - HC Košice 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

{+2676,305x180}

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 50. kolo:

MsHK ŠKP Žilina - HC Košice 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Góly: 6. Šafárik (P. Augusta, Beran), 29. Húževka (Čacho) - 13. Vorobel (Škovira, Cibuľa), 23. Cibuľa (R. Tomas, Segľa), 32. Horňák, 39. Ihnačák (Sabol)
Zmeny: Od 50. bez Pozníka, Kramného, Riečičiara, Húževku a Straku, vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše Köver (Košice) na 10 min za úder do hlavy, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jonák - Čavojský, Chromčík, 3500 divákov

Žilina: Hála - Harant, Škorvánek, P. Augusta, P. Mihálik, Kusovský, R. Procházka, Kramný, Pozník - Šafárik, Beran, R. Rehák - Vozdecký, Hreus, Gálik - K. Bartánus, Húževka, Čacho - Riečičiar, Pavel, Straka
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Špilár, Kövér - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko, R. Tomas - Horňák, Gajdoš, K. Kováč

Úvod zápasu patril domácim, ktorí sa po niekoľkých dobrých príležitostiach dočkali v 6. min, keď Šafárik tvrdou strelou po ľade prekonal Šimonoviča. V 10. min nepremenili svoje príležitosti Vozdecký a Gálik. Onedlho si Gálik sadol na trestnú lavicu a Košičania zásluhou Vorobela vyrovnali. Do druhej časti hry vstúpili lepšie hostia, keď v 23. min potrestal chybu žilinských zadákov v strednom pásme Cibuľa, ktorý svoje sólo premenil strelou medzi Hálove betóny. V 29. min síce vyrovnal strelou zápästím Húževka, ale o necelé tri minúty urobil hrubku pri vyhadzovaní puku Augusta a Horňák poslal hostí do vedenia. Minútu pred druhou prestávkou zvýšil náskok hostí gólom vo vlastnom oslabení Ihnačák po ďalšej zo žilinských chýb. V záverečnej tretine Košičania pozorne bránili a napriek tlaku Žiliny sa skóre nezmenilo.

Hlasy trénerov:
Peter Mikula (tréner Žiliny): "V dnešnom zápase sme neboli horší ako Košice. Po prvej tretine však odviali naše víťazstvo defenzívne chyby celého tímu. Súpera sme sami posadili na koňa a do konca stretnutia sme ho už nezosadili. My sme si navyše vylámali zuby na výborne chytajúcom Šimonovičovi."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Pre nás to bol dôležitý zápas. Žilina mala k dobru deň oddychu a jej dobré výsledky z predchádzajúcich stretnutí naznačovali, že náš súper má formu. V prvej tretine boli domáci lepší, po prestávke sme však zlepšili pohyb a premenili sme rýchle protiútoky po chybách žilinskej obrany. Vybojovali sme ťažké a dôležité víťazstvo."